Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

• Kullanılan toplam oy
    154

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda Civic Sedan

honda_civic_sedan_opel_astra_2.jpg

Motor: 1595cc

Maksimum güç: 125 HP 6500 d/d

Maksimum tork: 152 Nm 4200 d/d

Son hız: 192 km/s

0-100 km/s hızlanma: 11.4 sn

Fren Mesafesi: 100-0 km/s 39 m

Yakıt tüketimi: 100 km’de 8.2 lt

Fiyat: 43.100 YTL (Elegance)

Opel Astra Sedan

honda_civic_sedan_opel_astra_5.jpg

Motor: 1598cc

Maksimum güç: 115 HP 6000 d/d

Maksimum tork: 155 Nm 4000 d/d

Son hız: 192 km/s

0-100 km/s hızlanma: 11.8 sn

Fren Mesafesi: 100-0 km/s 38 m

Yakıt tüketimi: 100 km’de 8.0 lt

Fiyat: 42.000 Cosmo + ESP,Yokuş kalkış desteği

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anketin sonucu belli astra sedan olacak :)

yanlış sitede yanlış bir anket olmuş :D

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede honda.yeni kasa sedan astraların arkası bi garip gelıyo bana. H kasada en güzeli hb bence. bu anket hb astra& honda cıvıc olsaydı hb astra derdim..

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede honda.yeni kasa sedan astraların arkası bi garip gelıyo bana. H kasada en güzeli hb bence. bu anket hb astra& honda cıvıc olsaydı hb astra derdim..

Aynen katılıyorum.

Astra Sedan'ın arkası tipsiz.Hiç estetik değil.Donanım konfor olarak Astra daha üstün olsada Civic'in dış görünümü ve motoru Astraya göre çok daha iyi.

Sonuç: Civic

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benden önceki 2 yorum anlatmış herşeyi
iyi tasarlanmamış sedan astra...önden vectranın ifadesini taşısada arkası olmamış 'bence'...

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum.

Astra Sedan'ın arkası tipsiz.Hiç estetik değil.Donanım konfor olarak Astra daha üstün olsada Civic'in dış görünümü ve motoru Astraya göre çok daha iyi.

Sonuç: Civic

Katılıyorum, Aslında yukarıda dendiği gibi yanlış sitede yanlış konu olsada, Motor gücü olarak bakarsanız Honda derim ama Konfor/Donanım açısından Astra alırım.:) Alıyorduk 1 ay önceye kadar ama alamadık. :(

*Edit: Ama işin içine Civic'te Executive donanım girerse vede illaki benzinli motorlu araç alacaksam kesinlikle Civic derim. Cosmo donanımına Honda'da Executive denk gelir.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda Civic, Elegance veya Premium olursa tamam. Dream modelleri çok basit duruyor. Arka koltukların diz mesafesi, iç mekan malzeme kalitesi, kaporta kalitesi ve yalıtımıda sıfır bence. Biraz yüksek hızlarda rüzgar arabanın içinde esiyor. Ön konsol çok boş. Kaporta çok zayıf bir de Honda'da kim ne derse desin. Sacları aşırı ince. Bir de önü ne öyle. Burun çok kısa. Sürücü koltuğundan nerde bittiğini kestirmek güç. Tamam burası Opel sitesi normaldir diyeceksiniz, yanlış anlaşılmak istemem ama ben Astra'nın yanında Civic gibi bir arabanın bahsini bile doğru bulmuyorum.

Ne olursa olsun Alman işçiliği diyorum. Zaten Japon kalitesini verebilen iki firma var. TOYOTA ve NİSSAN. Honda bunların yanında bence bir hiç.

Honda'nın fiyatlarıda ateş pahası, kim ne derse desin! Civic Elegance otomatiğe 46.500 lira deniyor. Bence bu araba, bunun yarısı bile etmez. Kıçıkırık City otomatiğe 37 bin küsür diyorlar bu ne demek Allah aşkına!:(

Civic'ten inip Astra'ya binince, hemen Alman tokluğunu alıyorsunuz. Kısaca Honda'dan inip, hemen ardından herhangi bir Alman arabasına bindiğinizde tokluğu hemen hissediyorsunuz. Tasarım konusu zevk meselesi.

Arka tarafının neyini beğenmiyorsunuz anlamadım:) Sedan cenneti ülkemiz şartlarında bence güzel;)
Opel-Astra_Sedan_2007_photo_08.jpg

Opel-Astra_Sedan_2007_photo_15.jpg

Son düzenleme:

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
bu anketi nekadar opelci olsakda honda kazanır..:)

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
h kasa astraların en iyisi hb kasa sedan sanki sonradan konmuş gibi geliyor bana