Oto yıkama memnuniyetsizliği

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu yer oldu bittiye getirip hızlı hızlı yapıyor ve tamam abi dediğinde bile ayna altından, kapı kollarından sular yürüyor. Dediğiniz gibi jant araları, etek kısımları hala kir içinde oluyor. Hatta benim çocuk koltuğunu ben demeden çektirne görmedim, koltuk ara ve altları hala kırıntı dolu. Ayrıca lastik paspasları ıslak koyuyorlar ve taban halısını nemlendiriyor.

En iyisi kendin yıkayacaksın ama zaman ve ortam lazım.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada petrol var 1 lira Yıkama 1 lira köpük.ben köpüğü de kendim yaptığım için haftasonu 1 kez tazyikli suyla kabasını Alıp şampuan atıp 1 kez de duruluyorm.kenara çekip elle siliyorum paspasları da tazikle temizliyorum.jantlara lastik parlatıcı sürüyorum,camları camsille tekrar temizleyip yağına suyuna bakıp yoluma bakıyorum.vakit olunca bu da ayrı bir eğlence.

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar iyi güzel de altını nasıl kendimiz yıkayacağız?

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadan, önden ve yanlardan su tutuyorum ben. giderebildiği kadar gideriyor. sizde bir deneyin bence.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ağzım yandığı için yazma ihtiyacı duyuyorum. İlk aracımın, ilk yıkanması sırasında orjinal paspas setini çalan yıkamacılar yüzünden (eve geldikten sonra farkettiğim için iş işten geçmişti, soğuk suyumu içtim) her pazar kendi malzemelerimle temizliyorum. Kendim temizleyemediysem ve illaki yıkatacaksam aracın anahtarını kesinlikle yıkamacılara vermiyorum. Anahtarı ver dediklerinde ben burda sigaramı içer beklerim kardeşim, çayın varsa duacın olurum yoksa da sağlık olsun ama anahtar bende duracak çekileceği zaman ben çekerim diyorum. Sen bize hırsız mı demek istiyorsun diyenler oluyor hayırlı işler diyerek gidiyorum. Ekmeğinin peşinde olan adam sen nasıl istersen diyor. İnsan anahtarı vermek istemeyebilir, en doğal hakkıdır. Profosyönel yaklaşımla detay ve temizlik işleri yapan dükkanları tenzih ederek söylüyorum, hiç bir insan sabahtan akşama kadar 10-20-30 liraya elalemin arabasını yıkayıp pisliğini temizleme hayali kurmaz. Markette bile işe giremeyen, vasfı olmayan adamlara arabamızı emanet ediyoruz.

Ankara' da ki polis tanıdığımdan aldığım bilgiye göre konuşuyorum, işe girmesine engel olacak suç işleyen adamların büyük çoğunluğu oto yıkamacılarında çalışıyor. Başka bir işe de kolay kolay giremeyecekleri için işletmeciler asgari ücretin altında çalıştırıyor. Hem geçmişte hapis yattıkları için hem de adresleri belli olduğu için o bölgede bir suç işlenince suçu işleyeni öğrenmek için ilk bu adamların kapısı çalınıyor.

Herkes böyle değil tabiki istisna durumlar da var. Gölbaşı' nda mecburiyetten aracı yıkamatmak için bir oto yıkamacısı buldum. Haftaiçi baba oğul işletiyor ve tatillerde babanın diğer çocukları da yardım için çalışıyor. Zaten bir oto yıkamacısı haftasonu daha yoğun olur ve bunu bildikleri için araca 5 kişi, her kapıdan giriyorlar aracın iç dış temizliği 15 dakika sürmüyor. Üstelik mikrofiber bezler dahil, kendi malzelerimi götürdüğüm zaman onunla temizliyorlar. Temizlikten sonra da bezleri ve süngerleri temizleyip tekrar poşete koyarak bagaja atıyorlar.

Özellikle kış aylarında aracı yıkayacaksam 1 lira fazladan atarak altını da yıkıyorum. Yeri geliyor yağmurlu ve karlı havada aracın altını yıkıyorum okula giderken şunun altına bir su tutayım diyerek durduğum çok oluyor. Yoldan geçenler bakarak anlam veremiyor fakat kış aylarında araç altı zaten ıslak ve yollar tuzlandığından dolayı tuzlu oluyor ve basınçlı su tutulduğunda hemen temizleniyor. Yazın kurumuş tuzu temizlemekle uğraşmaktansa kışın aracın altı zaten ıslakken ara ara yıkamak oranın tuzdan çürümesini engeller :)

elburuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte böyle işini yapmayan yerleri yazıyoruz ki anlasınlar...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görecekler mi bilinmez fakat bende yazayım paspaslarımı çalan oto yıkamacının yerini. Ankara Gölbaşında Sahil Caddesinin devamındaki Jandarmanın karşısı sayılabilecek bir yerde oto yıkamacı var adı Joker Oto Yıkama diye geçiyordu, en son gördüğümde de ismi değişmiş fakat dikkat etmedim oto yıkama ile beraber lastik işide yapıyorlardı.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım yokken oto yıkama ve otopark işi ile uğraşan bir adamın milletin arabalarını nasıl sürdüğünü gördükten sonra oto yikamacilara güvenim kalmadı. Yıkandığı arabayı otopark ta yer kalsın diye tellere yapıştırıyor, kafasına göre avluya sıfır yanasinca yer kazaniyor. Araba alalı 7-8 sene olacak ama daha bir kere yikattim. Oda gelin arabası olacak diye zaman darlığından.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç benzinli daha doğru dürüst motor sesi duymadım.1 kere yıkamacıya verdim arabayı 2 adım götürdü içim cız etti.1.viteste 6000 devir mi çevirdi ne yaptı araç bağır bağır bağırdı.daha da kimseye vermedim aracı.