otomatik şanzımanın düşük devir sorunu

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba; aracım astra g 2000 edition benzinli otomatik. aracımı gün içinde sık kullanırsam düşük devirlerde vitesler cok erken atıyor ve aracım bayılıyor. düşük devirde otomatik vitesler erken atabilir ama bu durum anormal bişey. aracı fazlasıyla bayıltıyor. gaz verincede gazı normale göre biraz gec yiyor. normale göre biraz yüksek devirde kullanırsam hiçbir sıkıntı yok. ve bu durumu da her gün yaşamıyorum. aracım 250bin km de gecen ay sanzıman yagı değişti. sorun sanzımandan mı yoksa baska biseyden mi çözemedim. acaba bu tür bi sorun yasayan var mı içimizde?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tech2 ile vites konumları test edilecek bide şanzuman yağı yanmış ve kararmış ise balatalarda sorun vardır bence

Redcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağı nasıl değişti ve ne yağ konuldu bunu biliyormusunuz,tapadan boşaldığı kadar koyduysanız eğer şanzıman içinde 3 litre kadar eski yağ daha bulunuyor,2 kere veya 3 kerede yenilemek gerekir yağı ben 102 binde 3 litre 106 binde 3 litre olmak üzere yağı değiştirdim şimdi 110 binde bir daha boşaltım yenileceğim yağı orjinal GM marka alıyorum yağı bostancı sanayiden 3 litresi 65 tl ye.

daha önce bende geçişler çok sertti şimdi gayet iyi durumda zaten ilk değişimde 1.5 litre kadar tabiri caizse kurum çıktı resmen,2. seferde çok daha temiz bir yağ geldi,artık 3. seferde çiçek olacak inşallah

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Burada şu konuya dikkat çekmek gerek otomatik vitesli araçların yağı değişir... değişmez diyenlere itibar etmeyin derim. Muhakkak belli km aralıklarında yağ ve filtre değişimlerini yapılması gerek. Yağına düzgün bakılmış aracın şanzumanı örnek bakım yapılmadan 150 000 km gidiyor ise bakımları yapılan şanzuman 200-250 000 KM gider.

Redcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
250 bin km de şanzıman revizonu gerekebilir aslında,ayrıca konulan yağın marka ve modelini öğrenin mutlaka yoksa yanlış yağ vs yüzünden şanzımanınız ömür boyu kullanılmaz hale gelebilir.