Otomatik vites rampada kalkışta sağa kayma

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dik yokuşta araç kalkış yaparken patinaj çekti ve sağa doğru kaydırma yaptı 2-3 kere kalkışı denedim araç patinajla birlikte sağa doğru kaydı . Direkte caddeye çıktığım için zorlamadım. Geri geri gelip daha hafif rampalı bir sokaktan çıktım caddeye. Yol kaygan falandır dedim önemsemedim. Bir gün sonra yine başka rampada patinajla sağa hafif kaydırma yaptı.

Patinajda bu durum normal midir?
Sıkıntı nereden kaynaklanıyor olabilir?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastikler ne durumda ? Tek teker patinaja düştüğü için sağa sola kayma normal fakat çok patinaja düşmesi normal değil eğer sakin kalkıyorsanız .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik araçlar da patinaj yaptırmak şanzuman için pek sağlıklı değildir. Birde lastik basar ağırlığına bağlı bir durumdur araçların iki tekeri birden kavrama diye bir şey olmaz. Tek taraf daha yumuşak kalmasından dolayı araç pati yapıyor. Bende lastikleri kontrol et.

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastikler ne durumda ? Tek teker patinaja düştüğü için sağa sola kayma normal fakat çok patinaja düşmesi normal değil eğer sakin kalkıyorsanız .

2011 lastikler. Dişleri de iyi görünüyor. Çıktığım caddede trafik olduğu için hızlı çıkmak istemiştim.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki sert kalkıştan olabilir,yada dişlide olsa zamanla sertleşen lastikten de olma ihtimali var,onun dışında sorun gözükmüyor :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
kilitli difransiyel olmadığından, lastik ve yol durumuna göre, bir tarafın daha çok sarması veya yol tutması doğaldır. Direksiyon ile kontra verebilirsiniz. Pek takılmayın.