Otomatik vites sevenler derneği

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi Bayram Beyler,

Dün akşam Köprü trafiginde 2 saat geçirince sizlere bir selam edeyim dedim :)

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Bugün kurban kesim sonrasında eve gelip aracı yanaştırırken rolantide araç önce bir silkeledi sonra da stop etti. Tekrar çalıştırdım yine aynı silkeleme bende gaza yüklendim biraz akabinde araç normal rolanti devrinde çalışmaya devam etti.
Neyse tekrar işim çıktı ataevler tarafında lambalarda yine silkeledi. Yine gaz falan normale döndü.
Sizce sorun ne olabilir?
Lütfen EGR demeyin :D
Tşkler.

araç hakkında bilgi lütfen, lpglimi, depoda ne kadar benzin vardı, yol rampamıydı, boğaz temizliği en son ne zaman yapıldı, kurbanda ne kestiniz, kurbanı kaça aldınız.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi Bayram Beyler,

Dün akşam Köprü trafiginde 2 saat geçirince sizlere bir selam edeyim dedim :)

Mukadderat (inşallah doğru yazmışımdır). bizimle ve mubarek şanzımanlarımızla dalga geçerseniz böyle olur. beter olun demem ama otomatikçi olun derim.

gel her ne olursan gel, neci olursan ol gene gel.

realjackal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç hakkında bilgi lütfen, lpglimi, depoda ne kadar benzin vardı, yol rampamıydı, boğaz temizliği en son ne zaman yapıldı, kurbanda ne kestiniz, kurbanı kaça aldınız.

:D araç benzinli lpg yok.
depo 1/2 doluydu. yol rampa değil. aracı daha yeni aldım sayılır 2000-3000 km yapmışımdır. şu anda 116.000 km de.
kurban fiyatları aşikardı malum :D koçu 500 TL ye aldım.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depo 1/2 doluydu. yol rampa değil. aracı daha yeni aldım sayılır 2000-3000 km yapmışımdır. şu anda 116.000 km de.

valla küçükden büyüğe doğru gideyim. boğaz temizliği gerekebilir, ama boğaz ise sık sık yapar ve rölantide sersemlik oluşur. belki seninki yeni başlıyordur. burda ben 15 tl ye yaptırıyorum ama 35 e kadar çıkıyor fiyatlar. boğazdan olmasa bile arada boğaz temizliği yaptırmak faydalı.

ateşlemede sorun olabilir, buji yada kablo. bobinde olabilir ama öncesinde buji yada kabloya bakmak lazım. ama sanırım ateşleme olursa arıza ışığı yakıyordu. aklımda kalan bu şekilde ama ustalardan birine sorup kesinleştirebilirsin.

egr yada sensörlerden biri kirlenmeye başlamıştır. ama arıza ışığı yakar ve kod verir. temizlenebilirde, değişimde isteyebilir. arızayı sıksık yapabilir.

yakıttan kaynaklanan bir durum olabilir, arıza ışığı yakabilir, yakıt bitene kadar arada yapabilir.

kestiğin koçun akrabaları, kan davası gütmeye başlamışlardır. kaza süsü verebilmek için aracını kurcalamış olabilirler.

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Polat Abinin yazdıklarının neredeyse hepsini yaptırdım. tüm sensör kabloları sarıldı buji ve kablolar değişti sorun bujinin birinin tırnağı yamulmuş nasıl oldu bilmiyorum ama ondanmış

bende yeni aldım 4-5 ay oldu. opelin kronik sorunlarıyla tanışmaya başlarsınız sizde gerçi sorun olmayan bir tarafını daha bulamadım ama:)

arabayı satılığa çıkardım hazır heryeri yapılmışken elden çıkarayım hayır duası alırım belki:)

Bayramda manuel vitesli aynı araca sahip biriyle tanıştım 0 almış aracı 180.000de nasıl dedim durum memnun musunuz. bende hiç sorun yok dedi 150,000 deyken rektefe yaptırmış yaklaşık 2 sene önce 5 milyar civarı masraf etmiş sorun memnunum dedi. Hala bu mantığı çözebilmiş değilim. Parça parça masraf edince araba sorunlu oluyor toplu masraf edince sorunsuz?

Son düzenleme:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bursa iyiydi ama gezemedim, bi dahakine sırf gezmeye gidicem. akraba ziyareti ve nişan telaşı yordu biraz. ama keyifliydi.

sizlerin nasıl geçti
Valla ben Ankara'daydım. Çok sıradan bir bayramdı. Kurbana bile gitmedim, babam tek başına gitti. Gerekli olan büyüklerimi gördükten sonra diğer hergün gezdim. Malum arabam yok. Belediyenin beleş otobüslerini eskittim. Beleş olunca malum halk öyle bir kullanıyorki, kapılar kapanmıyor :) Atakuleye çıktım, Ankara'yı izledim. Çok güzeldi. Ama gece izlemek daha mantıklı.