Otomatik vites sevenler derneği

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bişi daha sormak istiyorum
Mesela benim aracım otomatik ve canım manuel vitesi aradı o zaman yarı-otomatik düz vites zevkini giderirmi ? :confused:

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesela benim aracım otomatik ve canım manuel vitesi aradı o zaman yarı-otomatik düz vites zevkini giderirmi ? :confused:

Debriyajsız düz vites gibi kullanabilirsiniz, zaten ben sollamalarımı manuel olarak yapıyorum. Örneğin, üçüncü vitese alıyorum ve sollamam bitinceye kadar gerekli viteste kullanıyorum.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaş cevaplamış ama bende bi ekleme yapayım. vites değiştirmek manuel gibi hatta daha basit (ileri vur geri vur) ama değiştirme zamanı biraz uzun gelebilir. bizim vites değiştirmemize göre 2 katı zamanda vitese atıyor.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben tam otomatik kullanıyorum spor tusu ile bir asağı bir yukarı oynuyorum vitesle dahada zevkli oluyor manuelden

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spora basınca anında bi vites küçültüyor yükleniyorum gaza yada aynı devirde giderken sporu devreden çıkarıyorum atıyor bi üst vitese tusla bi assağı bi yukarı oynanabiliyor

alp_vectra1.8CVT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar hepinize... aracımda teknik bir arıza var ama tam olarak bilemiyorum... aracım Vectra CVT şanzıman otomatik.bugun arabamla giderken deviri 4000-5000 gördüğü halde gazı yemediğini hissettim.yokus yukarı cıkarken arabam cok zorlandı neredeyse 60 tan yukarı cıkamadım gaza bastığım halde yemiyor. hem lpg de hemde benzinde ikisinde de aynı denedim.herhangibir arıza lambası da yanmadı ama bu hiçte hoşuma giden bir olay değil... sizin bir fikriniz varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim....tesekkurler...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar hepinize... aracımda teknik bir arıza var ama tam olarak bilemiyorum... aracım Vectra CVT şanzıman otomatik.bugun arabamla giderken deviri 4000-5000 gördüğü halde gazı yemediğini hissettim.yokus yukarı cıkarken arabam cok zorlandı neredeyse 60 tan yukarı cıkamadım gaza bastığım halde yemiyor. hem lpg de hemde benzinde ikisinde de aynı denedim.herhangibir arıza lambası da yanmadı ama bu hiçte hoşuma giden bir olay değil... sizin bir fikriniz varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim....tesekkurler...

debriyaj balatası varmı araçta? eğer yok ise ve benim bildiğim kaydırmalı şanzımanlardan ise kayış (vites geçişlerini sağlayan kayış sistemi) olabilir. ama önce balatayı bi öğrenelim.