Otomatik vites sevenler derneği

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten ben hep bizde 120bin olan değişimin neden vectrada 60bin olduğunu merak etmişdim. demek filtre yüzünden. tortulaşmadan değişiyor yağ ve filtre sağlıklı kalıyor. bu arada resimlerden gördüm filtre için şanzımanın bir taraf kapağının komple sökülmesi lazım. tabi filtre kaliteside bunla beraberdir.

Amerikan forumlarında ağır çalışma koşullarından da bahsediyor yağ değişim peryodu için ama sizin yazınızda da belirttiğiniz gibi filitrede bu konuda etkili olabilir. önceki haftada 2005 otomatik civic i olan arkadaşım 90.000 km olan aracının yağını yetkili serviste değiştirdik. Onlarda ilk değişim 60.000 km de ondan sonra her 40.000 km deymiş.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işden anlayanlar dahil bu konuda hepimiz bu olaylara yabancıyız.
fırsat buldukca otomatik performans paketleri üzerinde araştırma yapıyorum. mesela kronik bir problemi olan şanzımanlar için modifiye edilmiş yada düzgünleştirilmiş tamir takımları satılıyor. bu konudan çoğumuzun haberi bile yok.
yada daha seri sarsıntısız geçişler sağlayan, yada tamamen şanzımanın kayıplarını indirgeyen modifiye parçaları piyasada ciddi profesyonel markalar halinde sunuluyor.
sanırım biz bu işi öğrenene kadar dünya çok daha ileriye gidicek.

Astrafiko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamlar

Konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum ama; arkadaşlar arabamı yeni aldım. (59.000'de) otomotik vitesi ilk defa kullanıyorum gerçekten rahatmış. Bu araçla ilgili görüşlerinizi paylaşabilir misiniz ? nelere dikkat etmeliyim, bakımlarını ne aralıkta yaptırmalıyım vb. Araca tüp takdırsam mı bu konuda kararsızım. Ancak işim gereği aracı haftada bir uzun yola çıkarmak zorundayım (250-300km) cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
2007 MODEL OPEL ASTRA 1.6 HB ENJOY TWİNPORT EAYSTRONİC (SPOR PAKET)

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum ama; arkadaşlar arabamı yeni aldım. (59.000'de) otomotik vitesi ilk defa kullanıyorum gerçekten rahatmış. Bu araçla ilgili görüşlerinizi paylaşabilir misiniz ? nelere dikkat etmeliyim, bakımlarını ne aralıkta yaptırmalıyım vb. Araca tüp takdırsam mı bu konuda kararsızım. Ancak işim gereği aracı haftada bir uzun yola çıkarmak zorundayım (250-300km) cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
2007 MODEL OPEL ASTRA 1.6 HB ENJOY TWİNPORT EAYSTRONİC (SPOR PAKET)

öncelikle hayırlı olsun, kazsız belasız keyifli sürüşler dileriz,
aynı araç sahipleri size gerekli bilgileri verecektir. ben size lpg konusunda bilgi vereyim.
kesinlikle tavsiyemdir. zararı yok faydası vardır. hem motora hemde cebinizedir faydası. marka konusunda birşey diyemem ama belli markalar öne çıkıyor. imkan varsa Brc fiyat/kalite açısından iyi.
GELELİM LPG NİN SORUNUNA. doğru adama doğru ustaya gitmezseniz başınız çok ağrır, çok paranız ve zamanınız gider. sizden ricam 3-5e bakmadan en düzgün sağlam ustaya bu işi yaptırmanız. çevreniz size referans verecektir. gerekirse il dışında düzgün bildiğiniz bir yere baktırın.
ayar için bile olsa sağlam ve iyi olduğunu bilmediğiniz yere gitmeyin. bu gibi yerlerde filtre dahi değiştirmeyin.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanssızlık diyebiliriz.benim şanzımanım hiç oynanmamış mesela polat abi her haftasonu görüyor neredeyse :D aracım hakkında detaylı bilgiyi Polat Türk ten alabilirsiniz :kop:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et