Otomatik vites sorunu

rvrv55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 1996 model vectra b 2000 motor arabam var. Arabayla samsundan muşa geldim. Ancak muşa cok az kalmıştı ki yakıtımın bitmek üzere oldugunu farkettim. Yokuş aşağı bir yol vardı. Ben de aracı durdurdum ve vitesi 'n' ye aldım. oyle bir müddet gittim. sonra bu olaydan sonra( ben oyle tahmin ediyorum) aracı sabah çalıştırdıktan sonra ilk hareket esnasında 2. vitese geçişte devir 3.500 ü geçip 4.000 lere dayaniyor. sonra ani savurma oluyor ve ve ikinci vitese bu şekilde geçiyor. diğer viteş geçişleri de eskiye nazaran biraz sarsıntılı ve savurur tarzda olmaya başladı.Aracı ikinci el aldım ve şanzıman yağının değişip değişmediği konusunda bilgim yok. sizce sorun nedir. ne yapmam gerekir? Şimdiden teşekkür ederim herkese.

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vitesi boşa alarak ilerlemeniz şanzuman yağının aşırı ısınmasına neden olur. dolayısı ile buna bağlı bir arıza meydana gelmiş olabilir, yağ kaçırma, tribün kompresyonunun azalması, keçe kaçırması, yağın niteliğini kaybetmesi vs olmuş olabilir. tabii bunu en net şekilde otomatik şanzuman tamir ve bakımı yapan bir usta söyleyebilir size. şimdiden çok geçmiş olsun, umarım en az masrafla atlatırsınız sorununuzu.

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her otomatik sorunu olanlara mesaj atıyorum. yağ değiştirecekseniz kesinlikle filtresiyle birlikte değiştirin. ben yandım siz de yanmayın.

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B nin filtre değişimi için şanzumanın açılması illaki şart mı? Yoksa servis beni mi kandırdı!!

rvrv55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Samsunda tavsiye edebileceğiniz iyi bir Otomatik şanzıman ustası var mı acaba?

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malsef filtre şanzımanın içinde ve açılması lazım filtre değişimi için

Bunun için hiçbir servis filtre değiştirmiyor malesef, dışarıdan değiştirlebilen filtre istiyoruz!!!

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakın şunu deneyin düzelebilir düz bir yerde yapın bu işi elfrenini iyice çekin daha sonra aracı Çalıştırın N e alın ve bundan sonra frene basmayın sakın D ye alın 3 sn bekletip N Alın Bu işlemi 5 sefer yapın daha sonra bu 5 seferlik işlemi R De Yapın 3 sn daha Sonra Aracı deneyin Kullanın Düzelniş Olması Lazım Adaptasyon işlemi Benzeri sorun bende oldu Bu Şekil Düzeldi Sizde de düzelebilir Kolay Gelsin

rvrv55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakın şunu deneyin düzelebilir düz bir yerde yapın bu işi elfrenini iyice çekin daha sonra aracı Çalıştırın N e alın ve bundan sonra frene basmayın sakın D ye alın 3 sn bekletip N Alın Bu işlemi 5 sefer yapın daha sonra bu 5 seferlik işlemi R De Yapın 3 sn daha Sonra Aracı deneyin Kullanın Düzelniş Olması Lazım Adaptasyon işlemi Benzeri sorun bende oldu Bu Şekil Düzeldi Sizde de düzelebilir Kolay Gelsin

İik çalıştırma esnasında frene basılı bir şekilde P den Nye alıyoruz. sonra frene hiç basmadan Dye alıyoruz. Bu işlemi 5 defa yapıyoruz. V ehiç birinde vites geçişlerinde frene basmıyoruz. Daha sonra Nden R e yine frene basmadan vites geçişlerini yapıyoruz. Doğru mu anladım hocam. Konunun başında bahsettiğim problem için böyle yapıyorum yani.. ??