Özel Servis Masrafı

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar normalde meslek gereği Afyon'da ikamet ediyorum, zaruri olmadıkça arabayı orada elletme isteğinde değilim, söylenen eksikleri İzmir'e gelince yaptırıyorum genelde...
Bugün sanayiye gittim sürekli gittiğim ustaya;
Yapılan işlemler

Ön ve arka 4 amortisör değişti
Amortisör takozları değişti
Sol ön aks körüğü yırtıktı değişti
Arka iki teker bilyası rulmanı değişti
Bir de bunları yapsın diye bıraktık en son arka tekerlerin abs mıknatıslarını da değiştirdim dedi önemli bir parça olduğunu söyledi (ben ilk kez duydum) 20 şer TL den 40 TL dedi,
+ işçilik
Araba 3 saat orda kaldı,
Toplam 690 TL verdim... Nasıl sizce? Bana biraz tuzlu geldi :confused:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Araç nedir kaç model acaba ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimden anlaşılır diye yazmamıştım :)

2004 Corsa C 1.3 CDTİ... ;)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
resimden anlaşılır diye yazmamıştım :)

2004 Corsa C 1.3 CDTİ... ;)

Ben telefon'dan girdiğim için göremedim ama bence kullanılan parçalar orjinal ise çok uygun bir fiyat gayet iyi olmuş yol tutuşu daha güzel olmuştur şimdi bu tür parçalar hayati önem taşıyor iyi etmişsiniz bence.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fark kesinlikle çok belli... araç yağ gibi akıyor, arka bilyalar vuvuvuvuvu şeklinde ses yapıyordu araç 60 ı geçince uzun yolda başımız şişmişti, şimdi gelirken Bornovadan Karşıyakaya Altınyolda hızlandım baya ses ve konfor olayı çok farketti...

bir de şimdi netten araştırdım biraz normal gibi geldi bana da...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yan sanayiyi geçirip orijinal parça kullandık diyerek kibarça saplayan bir servistir eğer hala aynı yere gidiyosanız. Onarım 1 saat sürse bile kenara çekip fazladan bekletiyorlar fazla uğraşılmış gibi gözükmesi amacıyla... Fazlaca işgüzarlık var mesela benim radyatörümde sızıntı varmış, su eksiltiyor diye bir gösterdim, murat b. usta silindir kapağın yamuk 1000 lira masrafı var dedi duruma göre fazlası olur aşağısı olmaz bile dedi. Arabayı oraya götürdüğümde 750km öncesinde triger koparıp sıfırdan üst motor yaptırmıştım(silindir kapağı taşlandı, portlar temizlendi, subaplar gaydlar, iticiler vs...) saat gibi çalışıyordu yani motor, dedim yeni yaptırdım ık mık iyi yapamamışlar falan dedi :D..saf ayağına yattım bi bahane uydurup uzadım gidip radyatörcüye ilaç+4 litre antifiriz dahil 50 liraya yaptırdım. Yine sorun çıkarırsa yine yaptırırım 50 lira nere 1000 lira nere. Şunu anladım ki iyi usta diye bişey yok, varsa bile Afyon'da yok malesef, hepsi soyguncu, biz de nazımız geçtiği için arkadaşımıza yaptırıyoruz yoksa başka türlü işimiz iş...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel servisin orjinal parça kullancağını zannetmiyorum.
Ha birde yerinizde olsam işlemler yapılırken aracımın başında olmaya özen gösteririm. Neyi söküp neyi takıyor, hangi marka takıyor vs... Yağ değişiminde bile aracımın başından ayrılmam ben, şahsi görüşüm sizinde buna itina etmenizdir...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaşlar babam eski hakemdir su an da gozlemcilik yapiyor, ordaki usta da beraber maclara gittigi bir saha komiseri... her zaman gorustugumuz bir insan yani, cikan degisen parcalari tek tek gösterdi... tek basina calisiyordu o yuzden uzun surdu sanirim yoksa icime sindi benim sadece fiyat konusunda kafama takildi...