p0170 hata kodu hakında

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım corsa enjoy 1.2 2004.

p0170 hata kodunu veriyor. oksijen sensörü değiştiği halde hala hata gitmedi.

arıza lambasını söndürünce birkaç km sonra tekrar yanıyor.

hava-yaf filtresi-yağ-polen filtresi değişti.

çözüm önerirseniz sevinirim.

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım corsa enjoy 1.2 2004.

p0170 hata kodunu veriyor. oksijen sensörü değiştiği halde hala hata gitmedi.

arıza lambasını söndürünce birkaç km sonra tekrar yanıyor.

hava-yaf filtresi-yağ-polen filtresi değişti.

çözüm önerirseniz sevinirim.

Dostum evet o kod oksijen sensörü arizasi. Fakat ustalar sensoru degistirip daha fazla masraf cikartiyor ki cogu kiside ayni sekilde degistirdikten sonra tekrar yaniyor. O sensörün yakmasini saglayan baska nedenler var. Egsozda kacak delik olsa , benzin kapaginda bosluk olsa o ariza isigi yanar. Biraz basbelasi ariza.

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün hava sensorunu temizlettim. Umarım sorun düzelir. Yine de bu sorunu çözmüş şanslı kişiler varsa çözüm önerilerini dinlemek isterim.

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü arkadaşla. Bu illet ışıktan da hata kodundan da kurtuldum.

Benzer sorun yaşayan olursa;

Önce MAF (Hava debimetresi) sensörünü, bu sensör için özel üretilmiş spreyle temizleyin. (Detaylı videolar youtube da var) Sonra beyni sıfırlayın.

Tekrar yanarsa MAF veya Oksijen sensörü değişmesi gerekiyor, arabanın hava emiş organlarında (Borular, manifolt vs) kaçak var mı bakılması lazım.

En son egzoz ve benzin kapağında kaçak var mı bakılır.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halil bey,
bende de ayni sorun var,ayni hata kod numarasi geliyor, siz hava debimetresini temizletince sorun düzeldimi? bende temizlemeyi düsünüyorum yoksa arabam 3000 devirin üzerine cikmiyor.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Aynı sorun bendede vardı 2003 Corsa C 1.2 Z12XE motor forumda aratırsanız bulabilirsiniz. Çok uzun süre araştırma sökme takma sonucu MAF sensörüne bastım kolonyayı meğer spreyden başka birşey sıkılmazmış ona. Kolonyayı yiyince MAF sensörü sapıttı. Bende yenisini taktırdım ondan sonra bir daha bu hatayı almadım.

Bosch getirtmesini söylediğim halde usta Doduco marka Italyan MAF sensörü getirmiş o zaman başka çarem olmadığı için taktırmak zorunda kaldım. Pimpirikli olduğum için 1 ay sonra kendim Bosch marka aldım taktım. Corsamı 2 ay önce satıp (şu opelden vaz geçemiyorum) Astra J aldım.

MAF sensörü bende duruyor. Sadece 1 ay kullandım. İhtiyacı olan arkadaşa çok uygun fiyata verebilirim.

Cep telofunundan gönderildi.

Son düzenleme:

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halil bey,
bende de ayni sorun var,ayni hata kod numarasi geliyor, siz hava debimetresini temizletince sorun düzeldimi? bende temizlemeyi düsünüyorum yoksa arabam 3000 devirin üzerine cikmiyor.

hocam benim arabada mekanik bir sorun yoktu. hata kodunu silince bir süre normal seyrinde gidiyordu. sizde de böyle durum varsa sensör temizletin derim.

ama sizde mekanik arıza var gibi duruyor. yakıt pompası bozuk olabilir, ateşlemede sıkıntı olabilir. bujilerin temizlenmesi gerekebilir. manifolt veya kelebek temizlenmesi gerekebilir.

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede vardı 2003 Corsa C 1.2 Z12XE motor forumda aratırsanız bulabilirsiniz. Çok uzun süre araştırma sökme takma sonucu MAF sensörüne bastım kolonyayı meğer spreyden başka birşey sıkılmazmış ona. Kolonyayı yiyince MAF sensörü sapıttı. Bende yenisini taktırdım ondan sonra bir daha bu hatayı almadım.

Bosch getirtmesini söylediğim halde usta Doduco marka Italyan MAF sensörü getirmiş o zaman başka çarem olmadığı için taktırmak zorunda kaldım. Pimpirikli olduğum için 1 ay sonra kendim Bosch marka aldım taktım. Corsamı 2 ay önce satıp (şu opelden vaz geçemiyorum) Astra J aldım.

MAF sensörü bende duruyor. Sadece 1 ay kullandım. İhtiyacı olan arkadaşa çok uygun fiyata verebilirim.

Cep telofunundan gönderildi.

sensörde bir sıkıntı çıkarsa size forumdan ulaşacağım hocam. anlaşırız fiyatta :) ama şimdilik çok memnunum.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söyle bir yanlış anlama oldu ben hata kodunu yanlış yazdım bendeki hata kodu P0107 asıl problemi buldum sorun DPF ile ilgili çıktı düzelltim teşekkür ederim yardımlarınız için.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halit bey
dediğiğnizde haklı olabilirsiniz, bunun için diesel motor temizleme malzemeleri var LIQUI MOLY kaliteli ürün motor içindeki kurumları ve enjektör temizlemesin başarılı biraz araştırdım. bu üründen 2 tane alıp depoya atıp güzelce temizlesin istiyorum, şimdilik motora hiç bir ustaya elletmek istemiyorum çalışması gayet iyi hiç bir problem yok, bu şekilde bir deneyip tekrar gelişmeleri yazacağım.