p0170 hata kodu hakkında yardım lütfen :(

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakma fazlaysa yapabilir. ecuyu sıfırla derken akünün şasesini sök 5 dakka sonra geri tak çalıştırır çalıştırmaz dediğiim değerlere bak. araç afr yi tutturamıyor ama neden? belki bi hava kaçağı söz konusu vakum veya başka birşey yada sensörlerden birinde sıkıntı var. bosch car servis varsa güvenebileceğin onlardaki bilgisayarlarda hata koduna göre neleri kontrol etmeleri gerektiğinin detaylı açıklamaları var.bi gidip baktır.hoş bir arıza değil.

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sibop contasından yağ kaçağı var bundan dolayı yapabilir mi ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sibop contası dediğin üst kapağın contasıysa dışarıya sızdırıyorsa sorun olmamalı.fakat havada kaçırıyorsa motorun çalışma düzenini bozar çünkü yağ kapağını açtığında bile araba çalışırken motor sapıtıyor bu arabada.
subap lastikleriyse bahsettiğin ve yanma odasına yağ sızdırıyorsa yağ yakan araba emisyonda sıkıntı çıkarabilir yaktığı yağ miktarına bağlı olarak ve oksijen sensörünün ölçtüklerine etki edip hava yakıt karışımını düzensizleştirir.
birde bir konu daha var. en üst plastik kapak yani yağ kapağının takıldığı kapağın içinde bir diyafram var. ilk çıkan modellerde arızalıymış sanırım ve patlıyormuş. onuda bi araştır derim. konusu vardı hatta forumda.kapağı değiştirmekle çözülüyordu fakat geçen gün bir sitede sadece diyaframın satıldığınıda gördüm.

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler için teşekkür ederim contayı değiştirip bir daha deneyeyim yine de bir ihtimal ne olur ne olmaz kapakta bişey oldugunu düşünmüyorum contadan yag kacırıyordur onu değiştirip bir daha bakmak lazım

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sibop contası da değişti sorun devam ediyor resmen 1 aydan fazladır bu sorunla ugrasıyorum bir bulamadık şunu o kadar yere soruyorum ediyorum opeller bu kadar mı sıkıntılı bir hal alıyor ya da kimse ugrasmak mı istemiyor anlamıyorum ki en sonunda sogudum güzelim aractan, binmek istemiyorum evin altında öyle duruyor.

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.oksijen sensörüne 1x O2 Oxygen Sensor Extension Extender M18 x 1 5 Thread Weld on Bung Spacer | eBay bundan takmayı denedinmi ? ben bundan taktım ve sorun yok.
amaç 2 oksijen sensörünün aynı anda aynı değeri okumasını engellemek...

sizin önerdiginiz bu parcanın aynısını egzozcuda yaptırık ikinci sensorumun onune taktırdım ikinci sensorumde yanıltıcı var sanıyordum ama yokmuş taktık bakalım düzeldimi net bişey söyleyemiyorum birkac kullanımdan sonra anlaşılacak