P0170 Yakıt Temizleme Hatası (Bank1)

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Arkadaşlar daha önce bu konuyla ilgili sorularım oldu fakat bugün birşey fark ettim.

Daha önce bujileri, hava filitresini, yakıt filitresini değiştirmiştim ayrıca boğaz kelebeği ve hava debimetresi temizliğde yaptırdım ayrıca Carbon clean de yaptırdım. Kışın sürekli P0170 Yakıt Temizleme Hatası (Bank1) alıyordum ve bunun neyden kaynaklandığını bir türlü bulamadım.

Son 1 aydır havalar düzenli güneşli gidiyordu ve P0170 Yakıt Temizleme Hatası (Bank1) hatası hiç almadım dün hava yağışlıydı ve P0170 hatası verdi bu sabah hatayı sildim ve yola çıktım deneme amaçlı acaba gene verecekmi diye bugünde aşırı yağmur vardı ve döndüğümde tekrar aynı hatayı aldım ayrıca yağışlı havalarda araç ilk kalkışta silkeliyor bunuda tecrübe ettim çünki güneşli havalarda hiç silkelemedi.

Kısaca hava yağışlı ve nemli oldumu araç kalkışda (Motor soğukken) silkeleme yapıyor ve ayrıca P0170 Yakıt Temizleme Hatası (Bank1) veriyor.

Bu hata :

1) Ateşleme bobinindenmi

yoksa

2) Manifolttaki O2 sensöründenmi kaynaklanır.

Değerli cevaplarını bekliyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU hata egr veya oksijen sensoru havadebimetreden ileri gelir...
ihtimal oki sen diyorsun hava nemli yagmurlu oldugu zaman yapiyor, ince vakum hortumlarina bak yanlis hava emiyormu?? atesleme bobini ihtimali de var...ölcmek gerekir verileri iyi bir servise göster..

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
BU hata egr veya oksijen sensoru havadebimetreden ileri gelir...
ihtimal oki sen diyorsun hava nemli yagmurlu oldugu zaman yapiyor, ince vakum hortumlarina bak yanlis hava emiyormu?? atesleme bobini ihtimali de var...ölcmek gerekir verileri iyi bir servise göster..

Bu vakum hortumları nerede acaba ?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sorun oksijen sensörü değişmesi gerekiyor değişimden sonra da son yazılım atıldımı ecu ya süper oluyor

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Dün hava yağışlıydı ve yine P0170 hatası ve eksoz emisyon lambası yandı.

Fakat eksoz emisyon lambası yanınca sanki araçta bi canlanma oldu daha serileşti sanki.

Son düzenleme:

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Dün öndeki O2 sensörünü söktüm önce kireç çözücüde 3 saat sonrada sentetik tinerde 2 saat beklettim sonra hava ile temizledim ve yerina taktım.

Normalde sabaharı hava soğuk oldumu hafiften bi silkeleme oluyordu bu sabah olmadı. Sanki arabada bir serileşmede oldu. Bakalım ne olacak tekrar p0170 hatası alacakmıyım

Son düzenleme:
P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Serileşme varsa EGR'den mütevellittir :) o hata.
Yani ışık yanınca egr hata verip devre dışı kalmıştır. Egr si olmayan araba daha makbüldür :)
egr devre dışı kalınca motor temiz hava aldığından serileşmiştir.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Dün öndeki O2 sensörünü söktüm önce kireç çözücüde 3 saat sonrada sentetik tinerde 2 saat beklettim sonra hava ile temizledim ve yerina taktım.

Normalde sabakharı hava soğuk oldumu hafiften bi silkeleme oluyordu bu sabah olmadı. Sanki arabada bir serileşmede oldu. Bakalım ne olacak tekrar p0170 hatası alacakmıyım

Serileşme varsa EGR'den mütevellittir :) o hata.
Yani ışık yanınca egr hata verip devre dışı kalmıştır. Egr si olmayan araba daha makbüldür :)
egr devre dışı kalınca motor temiz hava aldığından serileşmiştir.

Arabamda EGR bulunmamakta. Bu modellerde yokmuş.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Normalde 110-120 yaptığımda bu arızayı veriyordu dün ilk defa arabayla 140 yaptım ve epey sıkıştırdım arabayı ve hata vermedi bakalım ne olacak takibe devam.

Şimdi ben buraya hata vermedi yazıyorum ya gelin görün bugün hata verir araç :(