P1550-P0120 Gaz Kelebeği Konum Sensörü Hatası ve Acil Sürüş Modu

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesut kardeşim benim de geçen hafta oldu aynı arıza.boşuna masraf yapmışsın gibime geliyor.Gaz yemiyordu aracım.1000 devirle kendi kendine gidebildiği kadar gittim.ve rampada kaldım.roleleri değiştirince düzeldi.serviş ısıığını söndürdü.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce pedal konumu sensorların soketlerine bakın sonrada kelebek konumu sensoru soketlerine..o rolelerin hatta sigorta kutusunun tamamına bakın nem paslanma varmı

mesut456

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 17 gundur benzınde lpg baglantılarını devre dısı bıraktık arızayı yapmıyor. bır fıkrı olan var mı ?

mesut456

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzınde yapmamasını neye baglıyorsunuz. arac lpg de ıken 2 gunde bır tekrarlardı. bazıları aynı gun ıcınde defalarca tekrarlardı.

mesut456

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi röleleri değiştiniz hocam. hangi kısımdaki röleleri. yanan arıza ışığı uzerınde araç resmi ve ingiliz anahtarı resmi olan arıza ışığı mıydı ? ilginize teşekkür ediyorum...

mesut456

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
????

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Mesut bey, ilişkilendiremedik.

Bence sorun şu olabilir. Lpg tesisatının elektriği çok saçma bi yerden alınmış olabilir. Onu direk kontak yapın!. Başka bir şey akla gelmiyor maalesef.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Mesut bey, ilişkilendiremedik.

Bence sorun şu olabilir. Lpg tesisatının elektriği çok saçma bi yerden alınmış olabilir. Onu direk kontak yapın!. Başka bir şey akla gelmiyor maalesef.

Haklısınız. Zaten benzinde yapmaması direk olarak lpg sistemine bağlıyor sorunu. Lpgciye gidin