P301 arızası

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2013 Astra h landirenzo lpgli sorunum şöyle
Benzin fiyatları düşünce 2 haftadır benzinde kullanıyordum aracı bugün lpg ye geçişinde güç kaybı oldu sonra benzine geçtim. 5 km gittikten sonra stop ettim tekrar çalıştırmak istediğimde 5 marşta gaza basarak çalıştırabildim evin önüne gelince stop ettirdim daha çalıştıramadım sonra hata kodunu okututunca p301 ve egzoz emisyon lambası yandı yarin ustaya götüreceğim ama siz değerli abilerime de sorayım istedim acaba sıkıntı nedir?

284EC2B7-A7E5-4D00-87EE-053DC3F8D8E4.jpg
F239D9E2-8909-4D83-AC6F-9A0C5FC2AD6D.jpg
93517B71-72A8-4F1A-ACC3-C47572EEA91C.png

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P0301 arızası silindir 1 de arıza var demektir şu an araç ilk calistirmada benzinle çalışmakta zorlanıyor mu ?

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk çalışmasında gaza basarak çalıştırdım ama şimdi hiç çalışmıyor

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalıştırmaya çalışırsam araca sıkıntı verir miyim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım ilk etapda maf mapı söküp temizle ve elinden geliyorsa boğaz kelebeğinide araç kaç kmdir lpg de kullanılıyor sonrasında bujiler değiştir sonrasında bobinden yapar çözüm olmazsa egzoz manifoldu sökülüp temizlenmesi gerekli
p0134 ise oksijen sensöründen yapar bank 1

Son düzenleme:

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstadım ilk etapda maf mapı söküp temizle ve elinden geliyorsa boğaz kelebeğinide araç kaç kmdir lpg de kullanılıyor sonrasında bujiler değiştir sonrasında bobinden yapar çözüm olmazsa egzoz manifoldu sökülüp temizlenmesi gerekli
p0134 ise oksijen sensöründen yapar bank 1

Benden önceki Sahibi buji bobin değiştirmiş 85 binde falan araç 105 binde 45 binde landirenzo takılmış daha öncesinde oksijen sensörünü değişmem gerekir galiba yarin sanayiye gideceğim bakalım ne çıkacak

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bank birdeki sensör uygun değil üstadım opcom ile bujidir bobindir bakılabilir opelin orj. cihazi yada direk opele bakan usta bulun elinizden geliyorsa ilk etap boğaz maf map temizleyin yine çalışmazsa bujileri söküp kontrol etmek gerekli bobin yeni değişmiş buji lpgden bozulabilir
bide ort. yakıta bakarmısın ustadım artma varmı çalışmamasını tetikler bank 1 o2 sensörü bunun yanında krank devir sesnörüde hiç çalıştırmaz ama verilen arızaya bakılırsa değil gibi

Matikmate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bank birdeki sensör uygun değil üstadım opcom ile bujidir bobindir bakılabilir opelin orj. cihazi yada direk opele bakan usta bulun elinizden geliyorsa ilk etap boğaz maf map temizleyin yine çalışmazsa bujileri söküp kontrol etmek gerekli bobin yeni değişmiş buji lpgden bozulabilir
bide ort. yakıta bakarmısın ustadım artma varmı çalışmamasını tetikler bank 1 o2 sensörü bunun yanında krank devir sesnörüde hiç çalıştırmaz ama verilen arızaya bakılırsa değil gibi

Tatilden sonra 1400 km yol yaptım ortalama 32 kuruş yaktı LPG de

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü arızasında ort. tüketim ekranında yakıt 12 13 litre ve üzerine cıkar ve aractan çiğ yakıt kokusu gelir