Park için Güneş altınamı ağaçaltımı?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burda olcay arkadaşimza katılıyorum. Elbet özensiz olmayalım ama bu gibi durumları abartirsak gerçekten başımıza bi is gelmesi aşikar. Çıkmayan lekeler için tavsiyem mazot dur . Hem boyayı besler hemde parlatir lekeleri çıkartır. Bir bilmeniz gereken de İSLAK MENDİL evet komik geldi farkındayım ama mazot ile cikartamadigim ağaç recinesini ıslak mendille rahatlıkla çıkarttim..

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mümkün olduğu kadar ağaç altını tercih ederim. Güneşin boyaya etkisi önemli değil de plastik aksama, lastiklere, güneşlik konulmazsa iç döşemeye etkileri daha kötü.

Yalnız buradaki önemli nokta arabanın sürekli boya koruma altında olması. :) İyi bir sealant'la düzenli uygulama, ağaçtan gelecek şeyleri mümkün olduğu kadar kısa sürede temizlemek, temizlikte madde kullanmak gerekirse veya ağaçtan düşen şeyleri eskaza birkaç gün temizleyememe durumunda hemen o haftasonu sealant uygulamasını tekrarlamak gibi önlemler alıyorum.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burda olcay arkadaşimza katılıyorum. Elbet özensiz olmayalım ama bu gibi durumları abartirsak gerçekten başımıza bi is gelmesi aşikar. Çıkmayan lekeler için tavsiyem mazot dur . Hem boyayı besler hemde parlatir lekeleri çıkartır. Bir bilmeniz gereken de İSLAK MENDİL evet komik geldi farkındayım ama mazot ile cikartamadigim ağaç recinesini ıslak mendille rahatlıkla çıkarttim..

Abi kuş pislikleri için hızlı cila öneririm. Sonax' ın kırmızı kutuda satılan hızlı cilasını yapı marketlerde ve benzin istasyonlarında bulabilirsin. Adının hızlı cila olarak geçmesine bakma, hızlı cilaların çoğu boyayı çizmeden leke çıkarmak için kullanılır :) Islak mendil çizer arabayı :(

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kuş pislikleri için hızlı cila öneririm. Sonax' ın kırmızı kutuda satılan hızlı cilasını yapı marketlerde ve benzin istasyonlarında bulabilirsin. Adının hızlı cila olarak geçmesine bakma, hızlı cilaların çoğu boyayı çizmeden leke çıkarmak için kullanılır :) Islak mendil çizer arabayı :(

Valla muzaffer yanımda cila olmadigindan mazot kullanmıştım çıkmadı şans eseri ıslak mendil denedim şu gibi çıktı. Ağaçlardan küçük nokta gibi reçine olmuş ben diyim 400 sen de 4000 adet nokta tüm gün uğraştım çıkartana kadar :D bu önerini degerlendircem sağol ;)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla muzaffer yanımda cila olmadigindan mazot kullanmıştım çıkmadı şans eseri ıslak mendil denedim şu gibi çıktı. Ağaçlardan küçük nokta gibi reçine olmuş ben diyim 400 sen de 4000 adet nokta tüm gün uğraştım çıkartana kadar :D bu önerini degerlendircem sağol ;)

Uğraştırmaz mı abi hele ki sertleşirse resmen zulüm oluyor. arabada bi kireç lekesi görürsen yada kuş pisliği falan hızlı cila derdine derman üzerine pisliği ıslatacak kadar sıkıp 1 2 dakika beklersen yumuşuyor ve kayganlaşıyor mikrofiber bezle de rahat çıkıyor reçine için ince pastayı el pedine sürüp çıkartıyorum zift lekesi için margarin diyen var denemedim ama mazot o iş için daha iyi :)

Havalar düzeldiği zaman bir uygulama yapmayı planlıyorum kendi çapımda amatörce bir boya koruma olacak, orada bu tip problemler hakkında da yazılar yazmak istiyorum zira taş izinden anahtar çiziğine kadar ne var ne yok halletmeye çalışacağım :)

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir gün kayısı ağacının altına koydum reçine kurumuş boyanın verniğini çıkarmış

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kayısı, erik, şeftali, akasya gibi ağaçlardan uzak durmakta fayda var, bunların yapışkanı boldur ama bol su ile yıkandığında kolayca çıkar, ben daha çok çam ağaçlarının inatçı reçinesinden korkarım.