Park Sensörü Arızası

Berker53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Opel insignia aracımın arka iki adet park sensörü arızalıydı. Park sensörlerini değiştirdim arızalı park sensörüm kalmamasına rağmen park asistanı arızası devam ediyor. Park sensörlerini kontrol ettiğimde hepsi dalga yayıyor. Park asistanı düğmesine bastığımda düğme üzerindeki ışık bir iki defa kırmızı yanıp sönüyor. Başka nasıl aktifleştirebilirim bilgi sahibi olan yardım edebilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
park sensörleri devre iken elinizi sensor yavaşça yaklaştırın uzaktan başlayarak parmağınızla dokudurun titriyorsa o sensor saglamdir titremiyorsa arızalı ve takılan sensor orj. gerekirse orj. cihazla kalibre gerekebilir akü başını çıkarıp bekleyin 10 dakika takın

Berker53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben park sensörü arıza tespit işini telefon ses kayıt modu ile yapıyorum. Arızalı sensör hiç tepki vermezken aktif sensör titreşim yaratıyor. İki adet sensörüm arızalıydı onları değiştirdim. Dün dediğiniz akü kutup başlarını sökme işini akşamdan yaptım bu 10 saat kadar beklettim taktığımda arıza tekrar çıktı birşey değişmedi. Geri vitese taktığımda resimdeki uyarıyı veriyor.

638DEC2A-8DF0-4BDC-B097-85283016EF5B8ca71f5dc07ff727.jpg

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kamera ve öndeki sensörlere baktınızmı?

Berker53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kamera ve öndeki sensörlere baktınızmı?
Evet hepsi dalga yayıyor ama bu hatayı veriyor. Hatta beyni arızalıdır belki dedim söketleri çıkardım her kontağı açtığımda arıza verdi. Söketleri tek tek denedim yinede olmadı

Bengu

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Evet hepsi dalga yayıyor ama bu hatayı veriyor. Hatta beyni arızalıdır belki dedim söketleri çıkardım her kontağı açtığımda arıza verdi. Söketleri tek tek denedim yinede olmadı
Hocam ayni sorun bende de oldu..Bir cözüm bulabildinizmi?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu nedir

Bengu

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ariza kodu yok. Yukarda üyenin paylastigi gibi Servis:park yardimcisi yaziyor..Bilgisaya baglayip baktirdim önde bir sensörun frekansi kaymisti o düzeltildi..Arkada bi sensör de kisa devre yapmisti onu da degistirdim..Fakat hala sorun düzelmedi..Elimi sensör üzerinde gezdirince sinyal geldigini anlayabiliyorum hepsinden..Fakat hala calismiyor park yardimcisi ve ayni hatayi aliyorum..

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arizali bir sensor daha vardir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensor serviste pahali ise aliexprsten siparis verebilirsiniz