passat ani fren ikaz uyarısı

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre Abi video bu;

SAM_5082.mp4 / Midyo Video Videoları Paylaş, Yükle, İndir

söylediğin gibi, devre...ELO firmasından özel olarak yaptırdım..2 sn kısa aralıklarla yanıp-sönüyor.. 2. sn den sonra sabit yanıyor..Sadece 3. stop lambası için..Zaten videoda görülür...

Bir de sileceklerin çalışması da var kazadan sonra ve yine kapı kilitlerinin açılması (kilitliyse)...Bunlar da düşünülmüş güzel şeyler...

Hocam sen bunu ani fren ikazı olarak düşünüp yapmışsın iyi güzelde, Kayseride çingene arabası Şahin'ler hep bundan yaptı onlarınki sürekli yanıyor :D
Açıkcası ilk gördüğümde aklıma onlar geldi, tam çingene işi bu ya.
Senin amaç farklı olabilir ama çoğu insanın onu, ani fren olarak algılayacağını düşünmüyorum.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sen bunu ani fren ikazı olarak düşünüp yapmışsın iyi güzelde, Kayseride çingene arabası Şahin'ler hep bundan yaptı onlarınki sürekli yanıyor :D
Açıkcası ilk gördüğümde aklıma onlar geldi, tam çingene işi bu ya.
Senin amaç farklı olabilir ama çoğu insanın onu, ani fren olarak algılayacağını düşünmüyorum.

Hocam, zaten bu donanım çoğunluk için değil..Arabanın donanımında sinyal lambası varken sinyali kullanmayan ne anlasın bu donanımdan :D Mesela gece gece sadece parklar ve sislerle giden ya da sis varken sisleri açmayana bizim yapabileceğimiz bir şey yok...Maksat aslında gayet açık...Trafikte seyir halindeyken arkadan gelen '''sürücüleri'''; en kısa zamanda uyarmak, fark ettirmek..

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel olmuş acaba rölenin fiyatı ne kadar öğrenebilir miyim

yanlış hatırlamıyorsam rolenin 25 lira gibi bir maliyeti var...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:00 ----------

hemşerim kayseride bu tarz araçlar bir elin parmağını geçmez...ben ve benim gibi düşünenler için ani frenden arkadan geleni uyardık mı yeterli...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyorsam rolenin 25 lira gibi bir maliyeti var...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:00 ----------

hemşerim kayseride bu tarz araçlar bir elin parmağını geçmez...ben ve benim gibi düşünenler için ani frenden arkadan geleni uyardık mı yeterli...

teşekkür ederim 25 tl çok iyi ben hem aracıma hemde iki motosikletime uygularım bunu hep merak ediyordum nasıl yapılıyor diye:)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi çok doğru söylemiş, Kayserili adam bundan hiçbişey anlamaz :D

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elo ani fren rölesini ben de bugün bağladım. Fren yapınca sorunsuz çalışıyor, dörtlüler yanıyor ancak tablodaki sağ sol işaret lambaları yanmıyor. Kısa yoldan nasıl halledebilirim. Zannedersem devre açıkken iken gösterge ışıkları ile sinyaller bir birbirine bağlı değil. Yardımcı olursanız sevinirim. Röleyi bagaja monte ettim. Sağ ve sol sinyale oradan bağladım