petlas Kış Lastiği İle İlgili Görüşleriniz

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mevsimlik 2 adet petlas var aracımda.2 yıldır sorunsuz kallanmaktayım.sağlam, temiz, sessiz bir lastik.

benim de bşir sorum olacaktı.bu kış lastiği zorunluluğu geldi mi acaba.samsun merkeze pek de kar yağmamakta hani ihtiyacım pek olmayacak bu kar lastiklerine ama eğer mecbursa yasa çıktıysa alacağız mecburen.

engin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petlasın kış lastiklerinden kullananlar gayet memnunlar.yaz lastikleri ile ilgili şikayetvar da yanak yırtılması-ezilmesi ile ilgili şikayetler var.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
petlasın kış lastiklerinden kullananlar gayet memnunlar.yaz lastikleri ile ilgili şikayetvar da yanak yırtılması-ezilmesi ile ilgili şikayetler var.

Hem yazlık hemde kışlık lastiklerini kullanan biriyim ama son yıllar da özellikle yaz lastiklerinin canına okudular. Çok dandik o yüzden bu kış sonrasında sadece 6 aylık olan lastiklerimi değiştireceğim. Yol tutuşu olsun fren mesafesi olsun virajlarda yaşattı sorun olsun hiç artı yani yok.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yorumlara güvenerek petlas kış lastiği aldım 4 adet.
Daha önce pirelli ve kumho kış lastiklerini kullanan biri olarak petlasa hiç güvenmiyorum. Islak zemin performansı çok kötü. Eaystronik sedan aracım ıslak zeminde ilk kalkışta çok kolay patiye düşüyor. Birde virajlarda sanki lastiklerin esniyormuş gibi arkayı atacakmış gibi his yarattı bende...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Petlasın kaliteyi düşürmesinin en büyük sebeplerinden biri aşırı şekilde talep olması ve bu talebi karşılayacağız diye kaliteden ödün vermesinden başka bir şey değil. Önceden kalite konusunda çok iyi idi ama dedim gibi özellikle iki yıllık zaman içinde kalite sürünmeye başladı.

VolkanRS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben petlasın alt ürünü olan Starmaxx ı kar-kış memleketinde kullanıyorum. Çok memnunum. Fiyat-Performans tablosunda oldukça tatminkar

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin 6 aylık lastikler ne ebatta ve model? Satmayı düşünür müsünüz?

Petlasın kaliteyi düşürmesinin en büyük sebeplerinden biri aşırı şekilde talep olması ve bu talebi karşılayacağız diye kaliteden ödün vermesinden başka bir şey değil. Önceden kalite konusunda çok iyi idi ama dedim gibi özellikle iki yıllık zaman içinde kalite sürünmeye başladı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sizin 6 aylık lastikler ne ebatta ve model? Satmayı düşünür müsünüz?

175/14/65 Ebat bu. Satmayı düşünür müsün ? kısmını pek anlayamadım.

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
petlas kış lastiği bir kış kullandım ikinci kış lastikçide yazlıkları çıkartıp petlas kışlıkları takarken bi tanesi daha tam hava basılmadan gümledi yanaktan yırtıldı hemen gidip lassa almıştım. Bence lastikler önemli aksamlarından biri arabanın. Şahsi görüşümdür petlastan uzak durun.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında araçlarımızda kış lastiklerimizin olduğu jantlar ayrı olması gerek sürekli sök ve tak yüzünden lastiklerin canına okunmakta. Ben kendi aracım da o şekilde yapıyorum. Kış lastiklerim jant üzerinde sadece söküyorum jantlı olduğu içinde değiştiriyorum. EN güzel en sağlam iş diye bakıyorum bu duruma.