petlas Kış Lastiği İle İlgili Görüşleriniz

sarizeybek1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 195 60 15 2 tane kış lastiğine ihtiyacım var.Satıcı ve birkaç kişi petlas kar lastiğini tavsiye etti.Bu konudaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Fiyatı da 2 tanesi 200 ytl.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hiç duymadım kendim toyov2 kullanıyorum ama favorim michelin alpin

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petlas ticari araçlarda iyidir ama binek araçlarda pek memnun olarak kullanan görmedim duymadım. Petlas'ın Kombassan dönemindeki fabrika müdürü uzaktan akrabam olur, kendisi bile tavsiye etmedi petlas lastiği. Traktör kamyon, römorkör lastiği olarak idealdir, ama yol tutuş, sessizlik, frenlerde sorunsuzluk istiyorsan uzak dur dedi. (Bu sözleri Astra bile değil benim minibüs için söyledi) Yani uzak durun bence. İlla kar lastiği lazımsa gidin alın bi takım michelin ya da kleber. 5 sene boyunca sök tak hiç bişey olmaz. Petlas bi yaz yattımıydı, adam olmuyor.

sarizeybek1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..

teşekkür ederim görüşleriniz için petlas el değiştirdi yeni lastikleri iyi dediler hatta michelinle aynı malzemeyi kullanıyor dediler. o zamna ben michelin alayım başım ağrımasın.

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el değiştirdi doğru, ama kış lastiği bu. Yatık bekleyecek her sene 9 ay. 3-4 kullanılacak, gerisinde garajda yatacak. Durduğu yerde çürür adi lastik. Ben almanya dayken bu sorunu çok gördüm. Adi lastik alanlar (orda da var merak etmeyin) 2 kış kullanıp 3. sene yeni takım almak zorunda kalıyordu. Lastikler durduğu yerde çürüyüp yarılıyordu. lastiğe hava basıp 500 metre gidince pof diye çöken araç çok gördüm.
Petlas hakkında: Uçak lastiği, traktör lastiği, römorker lastiği konusunda diyecek bişeyim yok. Ama otomobil lastiği konusunda çok tecrübeli bir firma değil. Eğer yeni lastiklerle ilgili daha kesin bilgi isterseniz, askeriyeden tanıdıklarınız varsa onlara danışın. Askeriye genelde petlas lastik takar land rover jiplere. Onların şoförlerine bi soruverin, anlarsınız yeni lastikler nasılmış.

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca Petlas ın şu anki sahibi Abdülkadir Özcan A.Ş. eğer bu kadar lastiğine güveniyorsa neden hala diğer markaları alıp satmaya devam ediyorki. NEden Petlas markasının reklamını yapmak yerine hala tırların üzerine maxxis reklamı koyduruyor? Bence gülünç bir durum.

sarizeybek1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...

haklısınız.peki iki tane lastik işimi görür mü?

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 lastik işinizi görür ama özellikle virajlarda yazlıkların olduğu taraf kayar, kar yüksekliği fazla bir yerdeyseniz 4 tane alın derim

besbur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar petlas hakkında önyargılı olmayın,burada üç arkadaşım aldı nissan megane ve vectra .yol tutuşu süper diyorlar.sessizmiş de.eskiden biz de kötü biliyorduk ama yeni lastikleri çok güzel..bu arada abimin bora ya da aldık petlas .

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bu nası bi konu ? 1.425 kişi bakmış, sadece 9 kişi cevap yazmış, ben 10. yum :)