petrol 3.80 olsa ne olur :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyanet işleri makam aracı almış bir milyon TL ye. Sonra çıkmış fiyat abartılıyor diyorlar. Haklılarda. 1 milyon değil. 909000 TL. Daha sonra deniyor ki bağışlarla almadık devletin kasasından aldık.

Bunun daha yakıtı var. Araç 4600 motor ve benzinli.

Bir sürü şey diyesim var ama hiç biri buraya yazılacak cinsten değil.

(buraya destan yazmıştımda , gecemi nezarethanede geçirmek ıstemıyorum)

Kardeşime dedim o kadar oglum sende ticaret kafası var oku şu imamhatipte 4 yıl sıkarsın dişini sonra paraya para demezsin..... Bak nasıl uzuldum şimdi...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
3 TL degil ya , 3.50 TL olsun LPG nin sigortasını çekmeyen topolsuun :)

2011 yılında arabayı aldımız gün mazot 3.60tı hiç unutmam aslında vergilendirmeyi düşürüp sürümden kazansalar zaten millet fiyatlar aşağıya inince çıldırıacak tuvalete bile arabayla gidecek:)

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(buraya destan yazmıştımda , gecemi nezarethanede geçirmek ıstemıyorum)

Kardeşime dedim o kadar oglum sende ticaret kafası var oku şu imamhatipte 4 yıl sıkarsın dişini sonra paraya para demezsin..... Bak nasıl uzuldum şimdi...

Adamların haklı olduğu bir şey daha var ama. Hani yiğidi öldür hakkını yeme derlerya. Neyse. Şimdi bu 909000 lik aracın vergisine baktım. %145 vergisi var. Devlet vergi ödemez sanırım. O zaman araç 320000 lere felan düşüyor. Gerçi bu parayada on tane şöyke klas araba alınır ayrı mesele.

Neyse neyse. Çok zengin ülkeyiz vesselam.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:56 ----------

Yakıt değerlerini merak ettim. 4600 motor mercedes şehir içi fabrika verisi 12.8 litre. Benim 1400 motor corsa şehir içi 8.2 litre yakıyor. Bu hesaba göre benim corsa çok yakıyor. Bence bunlar ileriye dönük tasarruf etmek için mercedes almışlar. Bende adamların günahını alıyorum boş yere. Bak şimdi utandım kendinden amma fesat adammışım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
3 TL degil ya , 3.50 TL olsun LPG nin sigortasını çekmeyen topolsuun :)

Büyük konuşma, yoksa seninle maç yaparız ;)

Benim bildiğim adam bu indirimlerin acısını bizden misli misli çıkartır ya hadi hayırlısı :(

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Büyük konuşma, yoksa seninle maç yaparız ;)

Benim bildiğim adam bu indirimlerin acısını bizden misli misli çıkartır ya hadi hayırlısı :(

abi seçim gecesini bekleyin sonrası durmak yok zamma devam şeklinde gelir:)

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D8En26.png

bu söz şahsen bizza sayın bülent arınca aittir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ŞU an petrol fiyatı son 6 yılın dibinde.Düşeydi şimdiye kadar düşerdi Bu bir,iki bundan daha yüksek iken 2009 yılında mazot 2.60tl lerde idi hadi kur farkını koyun 2.95tl olsun,ama fiyat nerede? neyse asıl anlatacağım önemli...
Hiç düşündünüz mü acaba Amerika kendi petrolünü değilde araplardan alırken acaba neden birden kendi petrol üretimini artırıp fiyatları kırdırıyor diye? hele şu ortadoğu sorunları var iken??? yoksa ben mi yanlış düşündüm acaba? mimleniyorum?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:05 ----------

D8En26.png

bu söz şahsen bizza sayın bülent arınca aittir.
Harika bir konuya değinmişsin.Evet vekillere hayat boyu kıyaklarla tabiri caiz ise firavuni yasalar getiren hatta trafik cezalarını bile kaldıran yani yasa tanımaz hakları getiren Sayın Arınc ın halkı bu kadar aşağılaması artık meclisin halkı nasıl gördüğünün resmen belgesidir.Milletin hizmetcileri artık efendileri oldukları gibi yetmedi balık zihniyetli yok 2-3 ay konuşurlar unuturlar demeside millete kendime yapılmış bir hakaret sayıyorum.Aynı hata bir kere daha oldu daha yakın günde ak saray için milletin parası bizden çıkmıyor ya demeleri idi.İşte ben değil ülkem bunları haketmiyor asla diyorum Kabullenemiyorum.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burada yazmışım ya

http://www.gazetevatan.com/petrol-fiyatlarini-onlar-dusuruyor--705829-ekonomi/

olayın aslı şu ulkede cok şey dönerken dunyada da cok buyuk dev ölcüde trilyon $ lık oyunlar dönüyor
ve amac acaba rusyayı zora sokmak mı, rusya da ab ulkelerine rest cekti sizden gıda almıyorum ic
kaynaklardan saglayacam dedi sanırsam 80-90 milyar euro civarı bir meblag bu senelik ab ulkelerine ödenen
para. Bu cok ciddi bir para ve ayrıca istese ukrayna uzerinden gazı bir kıssa su an avrupa duman olur ki
onları kimse kurtaramaz anca belki elinde nukleer olan 3-4 ulke dayanır ama gerisi kış vakti resmen donar
sanayileri de çöker. Ama bu yazıdan da gördüğüm Iran'ın lafı cok dogru. Suudiler zaten bir ABD kukları ki
bizde o yoldayız. Abd diyorki bugune dek cok kar ettiniz artık biraz uretimi kısın ki yada arttırmayın
petrol dussun rusyanın en buyuk gelirlerinden biri petrol ve dogal gaz ve rusyaya tabiri cuk oturur girsin kol gibi dedi
suudiler de buna he gülüm dediler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et