Peugeot 206 Van Hakkında

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Bu hafta içinde nasip olursa kız kardeşime araba alıcaz. İlk 2. el aracımız olacağından nelere dikkat edilir hiçbir fikrim yok. Birsürü corsa van ve fiesta van eledik hepsinde içimize sinmeyen şeyler oldu. Alıcısıyla görüştüğümüz içimize sinen bir araba var oda peugeot 206 van. Peugeot olmasından biraz çekiniyorum ama ummadık taş baş yararmış. O yüzden önyargılı davranmayıp sizlere sormak istedim. Peugeot formuna üye olup sormayı düşündüm fakat burada gerçekten anladığını bildiğim insanlara sormak daha mantıklı geldi. Sizce bu araç alınır mı? 2. el alırken belli başlı nelere dikkat edilir merak ediyorum. Teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-orijinal-km-184100067/detay

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Boyası bir garip geldi gözüme. O kaputa ufak bir kayma var, arka bagaj kapağında ise çok ufak bir kayma var. Boya takıntınız yoksa, sorun yok ama iyi bir kaportacıya gösterin büyük işlem var mı diye.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyası bir garip geldi gözüme. O kaputa ufak bir kayma var, arka bagaj kapağında ise çok ufak bir kayma var. Boya takıntınız yoksa, sorun yok ama iyi bir kaportacıya gösterin büyük işlem var mı diye.

teşekkür ederim görüşünüz için sahibi aracın hasarsız olduğunu söyledi boya takıntımız yok hatta temizlik boyalı olduğu için tercih sebeplerimizden biri bu araç oldu kaporta hasar takıntımızda yok ciddi hasarı olmasın yeter 3 5 yerde açık otopazarı gezdik inanın oradaki 206 lar hurdalık yolu gözlüyor gibiydi hiçbir aralık birbirini tutmuyordu adeta dağılmışlardı bu temiz geldi gözümüze azcık kaysın kaput bagaj bişey olmaz sonuçta acemi aracı olcak :) expertiz yaptırmayı düşünüyoruz expertizde çıkarmı kaput tam yerinde değil buradan hasarı var vb şeyler? teşekkür ederim

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok para. vergisi uçuk van olduğu için.
2000 2001 arası 206 1.6 xt alınır o paralara. hem motoru kuvvetli hem vergisi düşük hemde yakıtı makul.
bende 206 var 99 model 1.6 xt. aldıımda boya yanıkları vardı. bir parçada boya vardı yama boya falan attırdım toplam satısı falan 14 buldu.
yakıtından acayip memnunum :D
35-38 lt gazla karabüke gidiyorum 390 km. :)

kronik ön takım sorunu vardır.
arka torsiyon sorunu vardır.
kontak termiği arıza yapar.
birde gösterge panelleri genelde arıza yapar.
ön takım başa bela gerçekten yan sanayiye gelmiyor orjinal parçaları çok pahalı salıncağı 220 tl falan. yan sanayisi 60 tl.
onun haricinde corsadan falan bin kat iyidir o model aralığında .(98 sonunda başlamıştır üretime 206 o yıllarda baya yakışıklıdır.)
hatta o kadar tuttuki üretimi baya sürdü...

ayrıca o aracın arkadan kazası olabilir. stoplar makyajsız kasanın stopları.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok para. vergisi uçuk van olduğu için.
2000 2001 arası 206 1.6 xt alınır o paralara. hem motoru kuvvetli hem vergisi düşük hemde yakıtı makul.
bende 206 var 99 model 1.6 xt. aldıımda boya yanıkları vardı. bir parçada boya vardı yama boya falan attırdım toplam satısı falan 14 buldu.
yakıtından acayip memnunum :D
35-38 lt gazla karabüke gidiyorum 390 km. :)

kronik ön takım sorunu vardır.
arka torsiyon sorunu vardır.
kontak termiği arıza yapar.
birde gösterge panelleri genelde arıza yapar.
ön takım başa bela gerçekten yan sanayiye gelmiyor orjinal parçaları çok pahalı salıncağı 220 tl falan. yan sanayisi 60 tl.
onun haricinde corsadan falan bin kat iyidir o model aralığında .(98 sonunda başlamıştır üretime 206 o yıllarda baya yakışıklıdır.)
hatta o kadar tuttuki üretimi baya sürdü...

ayrıca o aracın arkadan kazası olabilir. stoplar makyajsız kasanın stopları.

Beklediğim yorum :D teşekkür ederim vergisi uçuk dediğiniz ne kadar çünkü 4 kapı ile van arasında en az 5 6 bin lira oynuyor her senede muayenesi varmış. açık oto pazarında 2004 model 190k kilometre 4 kapı gördüm 14950 ama oda çok yorgun gözüküyordu. lpgli düşünmüyoruz arka far olayını siz diyince farkettim gerçekten de değişmiş biraz daha araştırma yapsak iyi olacak :D bizim baktıklarımız 1.3 cdti corsa c , 1.4 tdci ford fiesta ve 1.4 hdi 206. Bütçemiz 15.000 kadar ve dizel olması gerekiyor. tavsiye edebileceğiniz araç var mı?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beklediğim yorum :D teşekkür ederim vergisi uçuk dediğiniz ne kadar çünkü 4 kapı ile van arasında en az 5 6 bin lira oynuyor her senede muayenesi varmış. açık oto pazarında 2004 model 190k kilometre 4 kapı gördüm 14950 ama oda çok yorgun gözüküyordu. lpgli düşünmüyoruz arka far olayını siz diyince farkettim gerçekten de değişmiş biraz daha araştırma yapsak iyi olacak :D bizim baktıklarımız 1.3 cdti corsa c , 1.4 tdci ford fiesta ve 1.4 hdi 206. Bütçemiz 15.000 kadar ve dizel olması gerekiyor. tavsiye edebileceğiniz araç var mı?

valla bizde 2006 mı ne corsa vardı 8 liraya almıştık 2009 yada 2008 yılında :D
vergisi 600 küsürdü senelik. ve arka cam ruhsata işlenmiyordu. koltukta tabi.
her sene muayne sıkıntı. kamyonet geçtiği için uzun yolda kamyonet hız sınırlarına uymak durumundasınız .
ben olsam 1.4 hdi bulaşmam o yılda.
hele van olacaksa hiçbir araca bulaşmam. bizim corsa 0 motor yapılıydı turboya kadar revizyon olmuş bir araçtı o yüzden sıkıntı yaşamadık.
dizel yakıtı içinse şuanda gazlı bir araç dizelle aynı yakıyor. :D dayımın corsa ile aynı yakıyorum çıldırıyor ben niye dünyanın parasını verdim diye :D
olacaksa van olmasın kesinlikle 1.7 dti yönelin corsanın en azından vergisi daha makuldur ve şirketlerde sürünmemiştir...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla bizde 2006 mı ne corsa vardı 8 liraya almıştık 2009 yada 2008 yılında :D
vergisi 600 küsürdü senelik. ve arka cam ruhsata işlenmiyordu. koltukta tabi.
her sene muayne sıkıntı. kamyonet geçtiği için uzun yolda kamyonet hız sınırlarına uymak durumundasınız .
ben olsam 1.4 hdi bulaşmam o yılda.
hele van olacaksa hiçbir araca bulaşmam. bizim corsa 0 motor yapılıydı turboya kadar revizyon olmuş bir araçtı o yüzden sıkıntı yaşamadık.
dizel yakıtı içinse şuanda gazlı bir araç dizelle aynı yakıyor. :D dayımın corsa ile aynı yakıyorum çıldırıyor ben niye dünyanın parasını verdim diye :D
olacaksa van olmasın kesinlikle 1.7 dti yönelin corsanın en azından vergisi daha makuldur ve şirketlerde sürünmemiştir...

diğer seçeneğimiz corsa van. aslında ilk seçenek corsa 2. seçenek peugeot du ama eleye eleye bi baktık listede hiç corsa kalmamış. corsanın 1.3 CDTİ motorunu düşünüyoruz teknik veri olarak 1.7 daha güçsüz ve daha çok yakıyor. Vergiside sanırım daha fazla. Şöyle bir yorum buldum ''Bende 2006 corsa van 1.3 cdti. KÖPRÜ PROBLEMİ YOK 6 AYLIK VERGİSİ 235 TL İDİ 170 İNDİ DAHA YENİ'' 2012 yılında yazılmış doğru mudur acaba? Kendi 1.6 aracımında bu civarı bir vergisi var. Muayeneden geçmeyen gereksiz modifiye yapmayı düşünmüyoruz birde muayene istasyonuna 15 dk mesafede oturuyoruz her sene gitmek pek zor gelmez heralde :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:25 ----------

şimdi biraz daha baktım 2 araç daha buldum ikiside modeli yükske km si düşük fiyatıda iyi geldi kafamı monitöre yapıştırarak inceledim birazcık ama bana temiz gibi geldi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...im-icin-satilik-aciliyeti-yok-191304033/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...fiesta-1.4-tdci-camli-koltulu-191346296/detay

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu tür araçların ne sebeple kullanıldıkları ortada , bunu da herkez biliyor. İnatla almayı düşünücek olursan ;
- Hor kullanılmış olacak.
- Kilometresi illaki yüksek olacak olmayanlar da düşürülerek satılmaya çalışılacak.
- Çok büyük bir ihtimal kaza geçmişi olacak.
- Senelik muayne problemi olacak.
- 3-5 bin lira yaptığın karı vergi vererek geri ödeyeceksin.
Bunun yerine biraz daha nakit ekleyerek hususi ruhsatlı 1.7 DTi 3 kapı veya 5 kapı 1.3 CDTi Corsa , 1.4 TDCi Fiesta , 206 1.4 HDi , Clio 1.5 DCi almanı tavsiye ederim.
Ayrıca benzinli düşünecek olursanız bir arkadaşımda EG kasa kırmızı renkte 1.4 Civic HB 3 kapı arabası var. Satmadıysa görüştürebilirim.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Olumsuz yorumlara bir ilave de ben yapayım. O araç hem ticari olacak, hem dizel olacak, hem de 9 yaşında olacak ama bu süre zarfında ancak 168.000 km yol yapacak. Buna kimse inanmaz. Bu arabalar yorgun olur, hor kullanılmış olur, bu tür arabaların ne zaman nerede ne yapacağı belli olmaz, yani bayan kullanımına uygun değildir. Bütçenizi ya biraz daha artırın ya da biraz daha eski ama temiz kullanılmış hususi bir araç alın.
Ben de eşime vursun kırsın (benim aracıma zarar vermekten korktuğu ve manuel vitesle problem yaşadığı için hiç kullanmadı) ama araba kullanmayı da öğrensin diye eski, hafif darbeli otomatik vitesli bir araç aldım, o araçta korkusunu yendi, kendine güveni geldi, tecrübesini artırdı. Alınan araç ise beklenenden daha iyi çıkınca bu sefer de satmaya kıyamadık, şimdilerde 1998 model düz vitesli aracımızı satıp 1991 model otomatiğe biniyoruz.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür araçların ne sebeple kullanıldıkları ortada , bunu da herkez biliyor. İnatla almayı düşünücek olursan ;
- Hor kullanılmış olacak.
- Kilometresi illaki yüksek olacak olmayanlar da düşürülerek satılmaya çalışılacak.
- Çok büyük bir ihtimal kaza geçmişi olacak.
- Senelik muayne problemi olacak.
- 3-5 bin lira yaptığın karı vergi vererek geri ödeyeceksin.
Bunun yerine biraz daha nakit ekleyerek hususi ruhsatlı 1.7 DTi 3 kapı veya 5 kapı 1.3 CDTi Corsa , 1.4 TDCi Fiesta , 206 1.4 HDi , Clio 1.5 DCi almanı tavsiye ederim.
Ayrıca benzinli düşünecek olursanız bir arkadaşımda EG kasa kırmızı renkte 1.4 Civic HB 3 kapı arabası var. Satmadıysa görüştürebilirim.

teşekkür ederim benzinli araç düşünmüyoruz bizde soğuduk artık vergisinden koltuğuydu hususiydi camıydı vergisiydi ruhsatıydı derken 4 kapı araçlara yöneldik bütçemizi zorlarsak 20.000 e çıkabiliyoruz model ve motor verimliliği açısından şu anda gözdemiz 2007 2008 kia rio oldu 4 kapı ve 20 21 e bulabiliyoruz. tavsiyen için çok teşekkür ederim :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:42 ----------

Olumsuz yorumlara bir ilave de ben yapayım. O araç hem ticari olacak, hem dizel olacak, hem de 9 yaşında olacak ama bu süre zarfında ancak 168.000 km yol yapacak. Buna kimse inanmaz. Bu arabalar yorgun olur, hor kullanılmış olur, bu tür arabaların ne zaman nerede ne yapacağı belli olmaz, yani bayan kullanımına uygun değildir. Bütçenizi ya biraz daha artırın ya da biraz daha eski ama temiz kullanılmış hususi bir araç alın.
Ben de eşime vursun kırsın (benim aracıma zarar vermekten korktuğu ve manuel vitesle problem yaşadığı için hiç kullanmadı) ama araba kullanmayı da öğrensin diye eski, hafif darbeli otomatik vitesli bir araç aldım, o araçta korkusunu yendi, kendine güveni geldi, tecrübesini artırdı. Alınan araç ise beklenenden daha iyi çıkınca bu sefer de satmaya kıyamadık, şimdilerde 1998 model düz vitesli aracımızı satıp 1991 model otomatiğe biniyoruz.

teşekkür ederim Savaş abi bizde aynı görüş içerisine girdik sağolsun birkaç satıcı vergisi ruhsatı gerekenler hakkında bilgilendirdi bizde 3 kapı van aracın bize uygun olmadığını düşündük. birkaç ay bekleyip bütçeyi arttırmaya karar verdik. şu anda kia rio bakıyoruz 1.5 crdi 110hp ve 5 kapı. Tekrar çok teşekkür ederim :)