Plaka Değişikliği İçin Yardım

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Arkadaşlar şu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim...

Adana plakalı bir araç aldım. Plaka değişikliği için(06) Emniyet'e başvurdum. ruhsatın iki sayfasını aldılar. Ancak LPG ruhsatı halen bende eski plaka ile duruyor. yarın almaya gideceğim ama bu lpg muayene ruhsatını nasıl değiştireceğiz?

Bunun için Makine Mühendisleri Odası'na mı başvurmamız gerekiyor?

İlginize şimdiden teşekkürler

Karatepe26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ruhsatı dediğin yeşil renkli olan parçamı eğer o ise değiştirmene gerek yok. Çünkü yeni ruhsatlarında aracın yakıt türü Benzin/Lpg yazacaktır. Yok LPG ruhsata işli değil fakat mühendis raporu 01 plaka üzerine kayıtlı ise TÜVTÜRK ten muayenesini Ek1 formuna yaptırıp öyle götürmen gerekir eski plakalarıda yanına almayı unutma. Yada lpg ilk defa işlenecekse önce ek-1 belgesi ile TÜVTÜRK e giderek muayene yaptıracaksın tabi sızdırmazlık almayıda unutma ilk defa lpg de sızdırmazlık isteniyor. ondan sonra trafik tescile gidip ruhsatlarını alacaksın.satıştan sonra bir ay süren var noterin vermiş olduğu geçici tesil belgesinde yazar bir ay geçerli diye acele etmene gerek yok fakat unutmadan zorunlu trafik sigortanı yaptır çünkü satan şahıs noter satışına istinaden kendi sigortasını iptal ettirip parasını alacaktır. Allah korusun kaza bela olursa mağdur olma diye hatırlatayım. Haydi kolay gelsin.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın muayene zamanı geldiğinde sızdırmazlık raporu alacaksınız size yeni lpg ruhsatı verecekler.. şu an değiştirmenize gerek yok..

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginize çok teşekkür ederim

lpg ruhsata işli zaten
benim merak ettiğim aynı ruhsat defteri içinde iki farklı plakaya ait bilgiler vardı. zaten verdiğiniz cevapla birlikte soru işaretleri de kalkmış oldu.