Plasti Dip Boya uygulaması

aliergun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hobbyrc.com
Önce çıkma ızgarada ne oluyor diye deneme yaptık. ızgaraya 2 şerit bant çektim.. malzeme lastik gibi olduğu için bantları sökerken malzemede sökülücek mi diye kontrol ettik..
IMG_6227.jpg

IMG_6229.jpg

2 kat sonrasında bantı kaldırdığımda boyanında beraberinde biraz çıktığını gördüm. bu yuzden maskeleme yapıyorsanız işlem bittikten sonra bantın bitim yerinden maket bıçağıyla önce çizin sonra bantı çıkartın. boya beraberinde kalkmasın..
IMG_6234.jpg

bu panjurda ufak bir deneyimden sonra ramo35 in arka tamponunu ve benim ızgaramı boyadım.Maskelemelerden sonuca kadar fotoğraflar aşağıdaki gibi :)
IMG_6243.jpg

IMG_6247.jpg

IMG_6251.jpg

IMG_6253.jpg

IMG_6255.jpg

IMG_6268.jpg

IMG_6245.jpg

IMG_6265.jpg

IMG_6266.jpg

IMG_6272.jpg

IMG_6278.jpg

İlk deneyimler..
Uygulaması normal sprey boyalara nazaran çok kolay.. akması için baya kasmanız lazım:)
ıslakken parlak siyah kurumaya başladığında mat siyaha dönüyor. Eğer işinizi hızlı bitirmek istiyorsanız boyayı sıktıktan sonra sıcak hava tabancasıyla kurutabilirsiniz..
maskeleme yaptığınız bantı sökmeden önce, bantla boyanın birleştiği çizgiden maket bıçağı bistüri gibi birşeyle geçin. yoksa bantı çektiğinizde boyada birlikte gelebilir..

Ürünü oldukça beğendik :) bu konu altında yakın zamanda iç kısımdaki birkaç uygulamayıda paylaşacağım:)

Buda sökme videomuz
YouTube - Plasti Dip Sökülmesi

[YOUTUBE]0rqL60znJpc[/YOUTUBE]

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali: basincli yikama tabancasi bi kenarindan yakalarsa kaldirir gibi geldi boyayi..

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa nıkelaj bu boyayı nasıl tuttu? normalde akıp gıtmesı lazım?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali: basincli yikama tabancasi bi kenarindan yakalarsa kaldirir gibi geldi boyayi..
haklısın 3.yıkamada boya başlar deforme olmaya ,ben macun çektirip astarlatıp boyattığım halde tazyikli suya dayanamadı plastik aksamlar

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali güzel çalışma olmuş ama ne kadar dayanır

yakında kaporta dükkanı açarsan şaşırmam geçenlerde de ön tarafa macun çekip boya yapmıştın emeğine sağlıkkk

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla normal boya gibi bir malzeme değil video yu izlerseniz anlarsınız jelatin gibi çıkıyor yapışıyor vurdugunuz yere

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ürüne baktımda daha çok yalıtım amaçlı kullanılan tarzda bir ürün. Direk boya amaçlı kullanımdan ziyade.

Yani boyama değilde kaplama şeklinde çalışıyor. Özelliğide zaten boyanan yerden çıkabilmesi ve alt kısmın sanki hiç boyanmamış gibi kalması...

http://www.youtube.com/watch?v=BP_IKoxSgF4&feature=player_embedded#at=20

buyrun video

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzelim kromdan ne istersiniz :) bir araca abartmadığın sürece krom kadar yakışan bir şey yok bence işin ilginç yanı bir parçayı kromlatmaya kalksan bir sürü para verirsin ama krom parçayı boyamak için 5 tl lik sprey yeter..