Radarlar zorlamaya başladı.Sellektörlere devam:)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selektör yapmamnın kesinlikle cezası yok önceki yıllarda mahkemelik olup yargıtay kararıyla geri dönen iptal edilen bir ceza uygulaması oldu.Amaç sürücüleri uyarıp dikkatli olmalarını sağlamak hız limitlerinde seyretmelerine riayet ettirmek olmalı.Allah bin kere razı olsun diyorum yapanları görünce çünkü ülkemizde malesef radarlar PUSU kurmak amacıyla en tuzak yerlere kurulur maksat da hazine açığını kapatmak olunca fatura daima garibana ... :mad:

Depoyu fullerken rakam yükseldikçe elim ayağım titriyor, adamlar bana 356 TL ceza yollamışlar abi.
Makbuzu görünce DARDAYIM EYYY ANEYYY diyen Azer Bülbül'e döndüm :rakir:Ruhu şad olsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
* Karşıdan gelen araçları sellektör ile uyarırken dikkatli olun, polisler tespit ederse ceza kesiyorlar.

abi onada mı ceza var yuh artık ya :mad:[/QUOTE]

Arkadaşıma bununla ilgili ceza (en alt sınırdan) kestiler, ceza için hangi madde uygulandı ben de bilmiyorum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:40 ----------

...........ülkemizde malesef radarlar PUSU kurmak amacıyla en tuzak yerlere kurulur .............
Bir milletvekili trafik ekipleri sürücülere pusu kurularak kuş gibi avlıyor diyerek bir uygulamanın başlamasına ön ayak olmuştu. Hatırlarsanız bu uygulamaya göre radar uygulaması yapılan yerlere gelmeden önce sürücüleri uyarmak için yol kenarlarına seyyar "Dikkat Radar" levhaları konuluyordu, şimdilerde o levhaları gören var mı? ;) Bu işte hem çok iyi para var, hem de yollarımız kan gölü gibi. Kime sorarsanız sorun, bazı sürücüler haricindeki herkes trafik cezalarına uygulanan para cezalarının caydırıcı olmadığına inandıkları için daha da artırılmasından yanalar. İçimizde trafik kazası mağduru olmayan kaç aile vardır ki?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:56 ----------

Depoyu fullerken rakam yükseldikçe elim ayağım titriyor, adamlar bana 356 TL ceza yollamışlar abi.
Makbuzu görünce DARDAYIM EYYY ANEYYY diyen Azer Bülbül'e döndüm :rakir:Ruhu şad olsun.

Yakıt fiyatlarının yüksek olmasının tek olumlu yanı; araçlarımızın daha az yakıt tüketmesi için gaz pedalına daha az basmamıza neden olmasıdır, uzun yolda 4000 d/d geçmeyeli kimbilir kaç yıl olmuştur. :D.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizde hızlı gitmeyin. Hız yapan bi canavarın gecmişte kurbanı
Olan biriyim özellikle radar olduğunu bildiğim yerlerde gıcık
Olduklarımı tuzağa çekerim. Yani gazlarım radara girmeden frenlerim
O ise son süray radara dalar yanlarından geçerken bakarım.
70 olan yerde 40 gidip sollamaya çalışırken gıcıklığına gaza basan
Onlarca koyunu çektim böyle. Ya normaş gidecen ya da solltcan
Yoksa adama 100 le radara çekerler.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlama olmasın kesinlikle sürat taraftarı değilim.Yıllar önce gençlik dönemlerimde Astra'mı ilk aldığım zamanlar birkaç defa ceza yemiştim o zaman yol buldum mu deli gibi basıyordum onunla bununla kapışmalar falan tabi :eek: Yalana hiç gerek yok bir kez 164 le yedim öteki 135 ama en gıcığı 63 le yakalandım ş.içinin en tuzak yerlerinden bir noktada pusunun ortasına düştüm :mad: Ş.arası yollarda bakıyorum nerede bir rampa inişi var, nerede bir köy gibi evlerin olduğu yerleşim birimi diye geçen bir güya meskun mahal mevki var;nerede bir ş.içi dışı mı olduğu muallakta olan yollar var oralardadır radarlar :sopa: Avrupa'da kaza riskinin yüksek olduğu yollarda uygulama yapılır çünkü gerçekten bir kontrol mekanizması vardır.Ülkemizde amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğu için olay tamamen kasaları doldurmak için vur abalıya hesabı vatandaşı yolmak :rulet: Çakma xenonlar,sisler,tuhaf kornalarla,her yeri oynanmış apaçi kılıklı arabalarla gezip her türden trafik terörü estirenler rahatça fink atıyor ... :banned:

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın ama çoğumuz radardan hızlı gıttıgınden degıl maddı durumdan korkuyor zaten maddıyatı dusunen basmaz az hız az yakıt hesabı :) benim garıpsedıgım mınımal fark ıle yenılen cezadır kı 90 ıle gıderken bıranda 50 levhası ve nasıl duseceksın sen duserken daha 70-65 arası radar karsına cıkıyor basıyor cezayı kı bızzat basıma geldı 300 kusurat lıra yedım .

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ee seçimler yakın... devlete para lazım...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav millet 2.0 motor araçlarla geziyor, ben 1.3 arabamla hemde sürekli ekonomik sürüş modunda 2 kere radar yedim :(
Kayseri'deki trafik polisi yoğunluğu iç anadoluda başka hiçbir ilde yok. Ankara hariç...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ocakta 356 bir subatta 356 bir yedim bide gezici radar cikti basimiz