Rampa Sıkıntısı

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
bizim dizellerde meşhur turbo boşluğu var ve bazı rampalarda çok fena hissediliyor...özellikle yokuş çıkarken önünüze bir kamyon çıktığında ve vitesi 3.ten 2 ye attığınızda hele birde araçta 2-3 kişi varsa yerinden kalkamıyor..belki araç kendini toplayana kadar kamyon arayı açabilir bile...chip bunu bir miktar önlüyor..turbo açılması daha düşük devirde gerçekleşiyor...ama diğer araç dizel meganda boşluğu hissetmeniz mümkün değil..1.3 dizelin motor karakteristiği bu..bence chiplenmeli...

chipsiz 1.3 cdti ı araba diye kapıma koymam aynen katılıyorum.

bios1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba

hayır 2000 deviri geçmorum kolay kolay.aracın fazla yakmasına başka ne sebep olabilir ki? bak işkillendim şimdi.sizin yaktığınız sehir dışı olmasın? ben sizin yaktığınız değeri sehir dışında yakıyorum.sehır içi dur kalak en uzak 2-3 km falan kulanıyorum bu sekılde 200-250 krş falan yakıyor.

arkadaşlar ne para veriyonuz bu arabalara alın bi 2. el 1800 veya 2000 motor vectra a attırın lpg yi hem sizin arabalar kadar yakıyor hemde kullanmaktan zevk alıyosun. benim araç vectra 1.8 s şehir dışı 150 krş lpg yakıyor. 1300 tl ye motoru yenilettim. gidişine diyecek yok zaten hem paranıza hemde ömrünüze yazık.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ne para veriyonuz bu arabalara alın bi 2. el 1800 veya 2000 motor vectra a attırın lpg yi hem sizin arabalar kadar yakıyor hemde kullanmaktan zevk alıyosun. benim araç vectra 1.8 s şehir dışı 150 krş lpg yakıyor. 1300 tl ye motoru yenilettim. gidişine diyecek yok zaten hem paranıza hemde ömrünüze yazık.

Vectra a laa astra hb birmi ? astra hb nın motorunu sok at göruntusu yeter 2.0 alıcak olsak zaten gtc alırız vectra a alıpda ne ugrascam eskı arabayla lpg taksan bıle onunda zamanı gelıyor bakıma sokuyorsun ek olarak fazladan para harcıyorsun 150 krs oluyor 200 krs aynı hesaba gelıyor...

hilmiusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende de gunto var yanı fıat ve opel araclarda aynı motoru kulanıyor benım aracım da 90 hp ve 6 ılerı aynı sorun devırlı kulanmaktan baska sonuc yok ben ce ama benım araba daha hafıf o kadar zorlanmıyor fıat :D

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende de gunto var yanı fıat ve opel araclarda aynı motoru kulanıyor benım aracım da 90 hp ve 6 ılerı aynı sorun devırlı kulanmaktan baska sonuc yok ben ce ama benım araba daha hafıf o kadar zorlanmıyor fıat :D

Hocam yanlız sızın aracın motorundan baskı balata ve volan farkı var , kavrama sıstemı daha farklı astraların :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok dik yokuşlarda benzinin çok azsa bitme noktasına gelmişse araç gaz yemeye bilir çekişden düşer doğaldır.