Range Rover 4.6 HSE (97-00)

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Ben bu başlıkta adı geçen aracı son zamanlarda iyiden iyiye düşünmeye başladım. Arabayı almak mantıksızlık, vergisi, yakıtı, parçası, piyasası, kaskosu, 2 yıllık sıfır aldığım arabamı 10 yaşında araçla değiştirmek vb... her yönden. Ancak hoşuma gidiyor.

Bu araca daha önce sahip olan varmı ? verilere göre tüketim ş.içi 21-22 , ş.dışı 12-13, karma 15-16 lt.... Bu veriler aslımıdır ? Lpg taktırmak zaten farz buna. Tahmini karma tüketim 17-18lt lpg olacaktır diye düşünüyorum. Doğrumuyum ?

Mantıksızlığı bir kenara bırakırsak, araç hakkında sizin görüşleriniz nelerdir ? Özellikle araca sahip olan veya yakınen tanıyan biri varsa her türlü görüşünüz değerlidir.

Range rover 4.6 hse 1997-2000

JOCCO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle çok sağlam bir araç. Sesi insanı kendinden geçiriyor. Yol tutuşu biraz zayıf. Alçaltıp yükseltme seçeneği de ayrı bir keyif veriyor. İç dizaynı çok sade ve herşey arandığı anda elinin altında. Dışarıdan bakıldığında '97-'00 modelleri fazla gösterişli olmadığı için de hoşuma gidiyor. Ben LPG'lisini kullanmadım ama benzinlisinden gerçekten büyük haz aldım..

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet araç gerçekten çok keyifli, bahsettiğiniz gibi ses, yükselme alçalma vs... dopdolu devasa bir araba... peki yakıt konusunda fikir verebilirmisiniz ? Bu yükselme alçalma özelliği sorun olurmu veya kronik herhangi bir sorun ?

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence lincoln navigator de düşünebilirsin... vergi aynı, zaten lpg kullanacaksın yakıtıda cok bi farklılık olmaz ....

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4.6 motor bi araç tabiyki performanslı olucak fakat yakıtıda dudak uçuklatır yani

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar yani keyif olarak araçtan şüphem yok, cevaplar için teşekkürler....

şöyle sorayım; temizliğine göre değişir tabiki ama motor kaç km gider ? yağı, suyu, periyodik bakımı olduktan sonra yine de arıza çıkarmaya meyilli araçlarmıdır bunlar ? düşük kilmotrelilerde fiyat çok oynuyor. 100-130bin'den aşağısını almak zor. O yüzden soruyorum motor, yürüyen aksam ömrünü...

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
onun deposundan gaza basınca hüüüp ..! diye ses gelir be 4.6 peh peh peh ama karizma mükemmel

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
navigatorlar da çok güzel doğru diyorsunuz ancak motor daha da büyük ve onların fiyatları daha fazla

JOCCO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet araç gerçekten çok keyifli, bahsettiğiniz gibi ses, yükselme alçalma vs... dopdolu devasa bir araba... peki yakıt konusunda fikir verebilirmisiniz ? Bu yükselme alçalma özelliği sorun olurmu veya kronik herhangi bir sorun ?

Uzun süre kullanma imkanım olmadı. Yakıt olarak kesin bir bilgi veremiyorum o yüzden. Yükseltip alçatma özelliğinden kaynaklanan bir soruna da şu ana kadar hiç denk gelmedim. Kullananlar da memnunlar Range'lerinden..