RC Car ile ilgilenen var mı?

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu konuda bilgi ve yardım almak istiyorum.

Var mıdır bilgisi olan..

Başlangıç için nasıl bir şey almaylaıyım?

Elektrikli mi yoksa benzinli mi almalıyım..aralarında nasıl farklar vardır.

Gibi gibi..

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kurşunsuz benzin ile çalışan 26cc lik 1/5 baja 5t kullanıyorum. Gayet memnunum fakat profesyonel bi araç bu nedenle tecrübe gerekiyor. Emin ol kısa zamanda tecrübe kazanırsınız fakat araçınızın kırıma uğraması (kaza yapmak) hevesinizi ve hobiye olan ilginizide zarar verecektir. Bu nedenle elektrikli - nitro yakıtlı - kurşunsuz benzinli olmak üzere üç tip rc araç tipi var ama hepsinin tadı bambaşka..

Ilk olarak elektrikli rc öneririm. Ilk hızlanmaları iyidir fakat kullanım süresi ekstra dayanıklı piller ile artırılmadığı sürece tam zevk almaya başladığınızda güçü azalmaya başlar. Temizlik bakımı son derece kolaydır.

Benim kullandığım RC kurşunsuz benzin ile çalışıyor ve normal bir otomobilden hiç bir farkı yok bakımlarını ve temizliğini kendim yapıyorum son derece hassas yorucu ama zevkli bakımlarını yaparsan her zaman saat gibi çalışır. hatta parça değişimlerini de gerçekleştirebiliyorum. Ama masraflı ve pahalı tabi fakat şunu belirtmek istiyorum zevki ve herkesi bakışları bambaşka..

örnek bi video şuan iş yerindeyim akşama kendi araçıma bakım yaparken çektiğim fotoğrafları paylaşırım. :)

http://www.youtube.com/watch?v=aDgg9QAWZuM

Son düzenleme:

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlangıç olarak elektirkli modeller iyidir, hobbyrc.com sitesini incelerseniz sorunuzun cevabını daha kolay bulursunuz.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deniz'im ne işin var yerlerde, bence sen de benim gibi heli al, iki üç kere kırım yaşa ve başlamadan bitir bu hevesi :D durumları düzelteyim ben de tekrar heli alacağım sanırım henüz hevesimi alamadım ama pahalı bir uğraş

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deniz elektrikli seni kesmez. sonra dersin. elektrikli alıp yarın satmayla uğraş ve baya bi değer kaybet vs. vs. direk benzinli alıp kullanabilirsin.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede elektrikli ve giriş seviyesi bir rc var ama pil işi çok can sıkıcı.Bu yaz benzinli bir makina almayı düşünüyorum...