Renault Clio RS & Opel Corsa OPC

Renault Clio RS & Opel Corsa OPC

• Kullanılan toplam oy
    66

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renault Clio RS

clio,rs-g244a.jpg

Motor Hacmi : 1998 cc
Maksimum güç : 200 HP 7250 d/d
Maksimum tork : 215 Nm 5500 d/d
Son hız : 215 km/s
0-100 km/s : 6.9 sn
Fren mesafesi : 100-0 km/s 36.7 m
Yakıt : 100 km’de 8.9 litre (100 km’de 8.4 litre)
Fiyat : 57.500

Opel Corsa OPC

CorsaOPC-800.jpg

Motor Hacmi : 1598 cc
Maksimum güç : 192 HP 5500 d/d
Maksimum tork : 230 Nm 1980 d/d
Son hız : 225 km/s
0-100 km/s : 7.7 sn
Fren mesafesi : 100-0 km/s 39 m
Yakıt : 100 km’de 9.2 litre (100 km’de 7.6 litre)
Fiyat : 49.259 TL

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki opc neden mi? hem fiyat farkı hem motor hacminden dolayı vergi. performansları aşağı yukarı aynı gibi. ayrıca clio'nun plakası EDA ıyyyyyy :kop:

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iç mekan hacmi,malzeme kalitesi,konfor,yol tutuş,fiyat olarak OPC daha üstün ayrıca aşırı beslemeli motoru sayesinde RS gibi devir çevirmesine gerek yok 2000d/d dan sonra OPC bütün torkunu yola aktarmaya başlıyo onun için ara hızlanmalarda RS den daha iyi son olarak clio nun içi gerçekten çok kötü RS gibi bir otomobile bindiğinizi hissettirebilecek neredeyse hiçbir ayrıntı yok

Son düzenleme:

mericalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki corsa;)

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lafım meclisten dışarı ama açılması bile yanlış bi anket..

Sonuçta burda birbirine hemen hemen eşit aynı Segmente sahip bir karşılaştırma yapıyoruz.Aykırı bir durum olduğunda yönetim konua gerekli müdahaleyi yapar.Gerekirse siler. ;)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuçta burda birbirine hemen hemen eşit aynı Segmente sahip bir karşılaştırma yapıyoruz.Aykırı bir durum olduğunda yönetim konua gerekli müdahaleyi yapar.Gerekirse siler. ;)

Niye böyle bi anket açtın diye direk seni hedef göstermedim Harun kardeşim niye direk savunmaya geçtin anlamadım :s sadece corsa ile clio karşılaştırılmaz demek istedim.Yanlış anladıysanda özür dilerim..

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Niye böyle bi anket açtın diye direk seni hedef göstermedim Harun kardeşim niye direk savunmaya geçtin anlamadım :s sadece corsa ile clio karşılaştırılmaz demek istedim.Yanlış anladıysanda özür dilerim..

Savunma olayı değil sadece olanı söyledim.Adil bir karşılaştırma olduğunu düşünüyorum ben. ;)

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimse üstüme gelmesin ama ben olsam clio rs alırdım:)
iç mekandan falan bahsediyoruz ama EVO VIII - EVO IX ların iç mekanlarıda tofaş gibi ;)

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tipik Türk ön yargısıdır Renault'a karşı söylenenler :) Clio RS , OPCden bir gömlek üstün bir otomobil, bizzat OPC sahibi biri olarak söyleyebilirim rahatlıkla. Tabiki burada bazı maddeler değişiklik gösterebilir.Örneğin Corsa'nın iç mekanı daha kaliteli görünüyor.Ancak gerek motor teknolojisi,gerek şase,gerek yol tutuşu,aktarım,fren ve benzeri tüm sistemlerde RS çok çok gelişmiş bir otomobil.. Frenler brembo mesela,dandik bir araç olsa böyle birşey koymazlardı ilk etapta.

Hatta eğer gücüm yetseydi,OPCden çok RS düşünüyordum,ancak nasip olmadı. Vergi avantajı,mazleme kalitesi olarak opc önde olsa da, teknoloji olarak RS daha iyi. Corsa opc bu arada Nürburgring'de Clio RS'ten önde , ve çoğu circuit yarışlarında ve denemelerinde de önde görünüyor,ancak iş uzun yola geldiğinde Clio affetmiyor :) TopGear Clio RS vs Corsa VXR izleyebilirsiniz :)

Son düzenleme: