Roboski palavrası!

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar terörle mücadelede görev almış biri olarak günlerdir basında ve siyasilerin ağzında dolaşan bu roboski palavrası beni fazlasıyla rahatsız ediyor.Herifler pkk adına kaçakçılık yapıyor, bebek katilinin resmi olan tişörtlerle dolaşıyor, bunların adı masum köylü oluyor!Neymiş paraları yokmuş ailelerini geçindiriyorlarmış!Ama o kaçakçılıkta benim askerime polisime sıkılan mermileri alan paraların elde edildiğini, bir askeri karakola yada bir polis karakoluna düzenlenecek saldırı için cephane taşındığını kimse söylemiyor!Neymiş masum köylüymüş!Biz dağlarda operasyonlarda o masum köylüleri hep eşşeklerin koyunların ineklerin üstlerinde doçka parçaları, kalaşnikoflar, el bombaları, mayınlar, tabancalar, cephaneler taşırken yakaladık!Kaçak çayların içinde cephaneler taşıyorlar, ekmek parası diyorlardı.Bir döküyorsun çuvalı içi cephanelik!Sonra bunlar masum köylü!Sonra terörle mücadelenin adı katliam oluyor!Ellerine sağlık mehmetim!Sana silah sıkan sana sıkılan silahın parasını kazandıran kim varsa ver hak ettiği dersi!O teröristlere masum köylü diyen, şehidine ihanet etmiştir arkadaş!

Sonuna kadar katılıyorum 2011/2012 senesinde askerlik görevimi asteğmen olarak Şanlıurfa hudut hattında yaptım.

Sabahlara kadar bu masum köylü diye adlandıralan şahısların hep mühimmat,pompalı vs gibi şeylerin peşinde olduğunu bizzat gördüm ayrıca kimse kusuruma bakmasın ama devletin bu tip bölgelerde tarıma yönelik katkısı hafife alınacak ölçüde değil. Yani demem o ki kaçakcılık yaparak ekmek kazanmak diye bişey yok, kaçakçılık yapan herkesin enaz 2 tane jeepi vs var kapalı garajında.

Ve öyle bi duruma gelmiş ki bu kaçakçılara bakış açısı adamlara karşı silah kullanma yetkimiz nerdeyse yok. Adamalar bunun bilincinde olduğu için askerlerimle benimle kafa buluyorlardı.Resmen ikili diologlara giriyorduk, çocuklar gibi kovalanbaç oynar gibiydik okadar rahat ve özgürler.

Silahımı doğrultuğum bi kaçakçının bana söylediğini söyleyeyim size özetlemiş olurum herşeyi;

Başına sigara paketini koyup " Vur komutan benim kanım 125 000 ediyor"

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
itibar görmek için silah alıp dağa mı çıkalım?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bir de Ertuğrul Kürkçü gibi ş..... ler var değil mi? :mad: Eminim dava arkadaşlarının kemikleri sızlıyordur.

Abi şu Mahir Çayanların evinden tek sağ kurtulan değil miydi o ismi yabancı de bana

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi şu Mahir Çayanların evinden tek sağ kurtulan değil miydi o ismi yabancı de bana

Aynen o . Ülkenin kaderine bakın, aynı davada omuz omuza verdiği arkadaşlarının bir kısmı kısaca "vatan hainliğinden" idam edildi kendisi ise şu an milletvekili. Bu durumda siyasilerin söylemlerine kim inanır ki :(.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sonuna kadar katılıyorum 2011/2012 senesinde askerlik görevimi asteğmen olarak Şanlıurfa hudut hattında yaptım.

Sabahlara kadar bu masum köylü diye adlandıralan şahısların hep mühimmat,pompalı vs gibi şeylerin peşinde olduğunu bizzat gördüm ayrıca kimse kusuruma bakmasın ama devletin bu tip bölgelerde tarıma yönelik katkısı hafife alınacak ölçüde değil. Yani demem o ki kaçakcılık yaparak ekmek kazanmak diye bişey yok, kaçakçılık yapan herkesin enaz 2 tane jeepi vs var kapalı garajında.

Ve öyle bi duruma gelmiş ki bu kaçakçılara bakış açısı adamlara karşı silah kullanma yetkimiz nerdeyse yok. Adamalar bunun bilincinde olduğu için askerlerimle benimle kafa buluyorlardı.Resmen ikili diologlara giriyorduk, çocuklar gibi kovalanbaç oynar gibiydik okadar rahat ve özgürler.

Silahımı doğrultuğum bi kaçakçının bana söylediğini söyleyeyim size özetlemiş olurum herşeyi;

Başına sigara paketini koyup " Vur komutan benim kanım 125 000 ediyor"
borçlu oldukları askeri polisi madara ediyorlar ya söyleyecek laf bulamıyorum bana çok ilginç gelen aslında doğru olanın bu olduğu bir örneği anlatayım:
aile dostumuz amerikada kaldığı sıralarda hakkını savunmak için evinin bahçesinde polisle ufak çaplı tartışıyor(haklılığını dile getiriyor bizdeki gibi sesini yükseltemezsin orda) ve çok yakın oldukları yan komşusu(amerikan vatandaşı) ruhsatlı silahını çekip bizimkine doğrultuyor nedenini sorduğunda polise bir zarar verirsen seni vuracaktım vatandaşlık görevim bu benim yoksa bende suçlu olurum demiş dedim aynı bizim ülkemiz sivil vatandaşın tartışmanını bırakın terörist silah doğrultuğun da sivili bırak asker polis vurduğunda niye vuruyorsun diye hesap soruyorlar

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Askerliğimi yaptığımda anladım bu vatanda her ne şekilde olursa olsun güvenlik personeli olmak zor ve onca zorluğun arasında verilmesi gereken onca yetki varken saçma sapan yetkiler verilmesini anlayamıyorum, polise ne kadar ceza yazarsan o kadar puanın olur, o puan sana hem para getirir hem nerde istersen orda çalışırsın yetkisi verileceğine askeri personeline vurma yetkisi ver. Çok acımasızca konuştuğumu düşünenler olabilir ama ben 12 ay gibi kısa bi sürede nelerini görmüşken üstelik bu meslekteki abilerimin kardeşlerin ne zorluklar çektiğini az çok gördüm ve tahmin edebiliyorum.

Bu millet parasını dişini tırnağını katarak kazanırken bu kaçakçı diye nitelendirilen %100 ü terör mensubu olan yaratıkların aciz görülmesi hatta bu yaratıkların kullandığı elektiriğin suyun benim,eşimin dostumun maaşından alınmasına karşıyım.

Özgürlük istiyoruz diye etrafı velveleye veren bu kesim benzini bizden ucuza alır trafik cezası,vergi vs ödemez hatta hatta söylediğim gibi gece gündüz en varoşundan en zengininin evinde 24 saat açık ışıklandırması kliması vs ama 1 kuruş faturaya dokunmaz.Artık kimse herkesi bi kefeye koyamazsın diye savunma yapmasın ben zaten bu vatanda şerefiyle yaşayıp giden adamla şerefsizlik yapan yaratığı hiçbirzaman aynı kefeye koymam koydurmam da...

(Üslubumdan dolayı eleştiri alabilirim,özürdilerim)

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Askerliğimi yaptığımda anladım bu vatanda her ne şekilde olursa olsun güvenlik personeli olmak zor ve onca zorluğun arasında verilmesi gereken onca yetki varken saçma sapan yetkiler verilmesini anlayamıyorum, polise ne kadar ceza yazarsan o kadar puanın olur, o puan sana hem para getirir hem nerde istersen orda çalışırsın yetkisi verileceğine askeri personeline vurma yetkisi ver. Çok acımasızca konuştuğumu düşünenler olabilir ama ben 12 ay gibi kısa bi sürede nelerini görmüşken üstelik bu meslekteki abilerimin kardeşlerin ne zorluklar çektiğini az çok gördüm ve tahmin edebiliyorum.

Bu millet parasını dişini tırnağını katarak kazanırken bu kaçakçı diye nitelendirilen %100 ü terör mensubu olan yaratıkların aciz görülmesi hatta bu yaratıkların kullandığı elektiriğin suyun benim,eşimin dostumun maaşından alınmasına karşıyım.

Özgürlük istiyoruz diye etrafı velveleye veren bu kesim benzini bizden ucuza alır trafik cezası,vergi vs ödemez hatta hatta söylediğim gibi gece gündüz en varoşundan en zengininin evinde 24 saat açık ışıklandırması kliması vs ama 1 kuruş faturaya dokunmaz.Artık kimse herkesi bi kefeye koyamazsın diye savunma yapmasın ben zaten bu vatanda şerefiyle yaşayıp giden adamla şerefsizlik yapan yaratığı hiçbirzaman aynı kefeye koymam koydurmam da...

(Üslubumdan dolayı eleştiri alabilirim,özürdilerim)

Bence özür dilemesi gerekenler başkaları siz değilsizniz bizi bu şekilde konuşmaya mahkum edenler!!!
Vur yetkisine gelince silahlı kuvvetin vur yetkisi olmamasından daha saçma bişey olamaz :mad:
Birde yeni fark ettim bu apo denen mahlukata hala avukat gidiyor benim bildiğim hüküm giyen birine artık avukat gitmez ama ben mi yanlış biliyorum yoksa bu işleri yapanlar kanunlardan bir haber mi?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aynen o . Ülkenin kaderine bakın, aynı davada omuz omuza verdiği arkadaşlarının bir kısmı kısaca "vatan hainliğinden" idam edildi kendisi ise şu an milletvekili. Bu durumda siyasilerin söylemlerine kim inanır ki :(.

Bir paragraf yazı yazmıştım internet yine kopmuş hepsi boşa gitmiş bu adam sanırım bdpden millet vekil olmuştu siyasilere oldum olası inanmam şu patriotlat geldiydi gelecekti yetkiler yabancı subaylarda olacaktı dendi sonra başbakan çıktı muhteşem yüzyıl konusunu açtı hop gündem maddesi değişti bir yerde okumuştum patriotlar Türkiyede diye ikinci defa göremedim kaldırılmış haberi. kahramanları gerçek kişiler olsa da kurgusu hayal ürünü olan bir dizi mi önemli yoksa suriyenin sarin gazı tehdidi mi öte yandan birde liseli ergen gençlik gibi olan doğu komşumuz iran da var gerçi bişey yapacağı da yok ya