Rölantide titreme (vectra B) ve gaz yememe sorunu

MrSoul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç ay önce ilk başıma gelen olay, ışıklarda durup arabayı boşa aldığımda durduk yere stop etmesiydi. 2 ay içerisinde farkli zamanlarda seyir halindeyken yada rölantide çalışıyorken araba 3-5 kere bu şekilde stop etti. Bende sorunun ne olduğunu anlamak için servise gittim rölanti ayarlayıcısı arızalanmıştır dediler. Acil görmediğim için değiştirmedim. Fakat bu 2 ay kullanımdan sonra aracın stop esmesi kesildi onun yerine rölantide çalışırken titreme yapmaya başladı.. Öyle ki sanki benzinli değil dizel arabaymış gibi çalışıyor ve bu çok rahatsız edici birşey. Şehir içi düşük vites kullanımında çok sorun çıkartıyor sürekli araba zıplayarak ilerliyor gibi.. Neyse bu sorun için servise gittim rölanti ayarlayıcısı ve onun sağındaki boğaz mı ismi nedir bilmiyorum o kısımı ve solundaki hava akışını ayarlayan biryeri temizlediler ama sorun düzelmedi.

Başka bir servise gittim orda da birçok şey denediler, bujileri ve buji kablolarını değiştirdiler, ateşleme bobini değişti, benzin filtresi değişti, benzin pompası değişti, rölanti ayarlayıcısı hava akışmetresi değişti, yine sorun halledilemedi..Bu saydıklarım arızanın nerede olduğunu anlamak için değişti tekrar eskileri takıldı birde bunların başında motor elektrik tesisatı değişti.. (bütün kablolar çatlamış kurumuş dökülüyordu)

Araçta motor arıza ışığı yanmıyor, arıza tespit cihazlarına 3 farklı serviste bağlandı herhangi bir arıza bulunamadı.. Bu saydıklarım dışında neden olabilir böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar yada bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Birde son 1 haftadır şöyle bir sorun var; arabam 3000 devirden sonra gaz yemiyor, gaza ne kadar bassamda daha fazla hızlanmıyor hatta gaza yüklenince boğuluyor gibi oluyor. Bu sorunu bütün viteslerde yapıyor hatta boşta iken bile yapıyor..

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de buna yakn bi sorun var ama gaz yememe gibi ama lpg den diyolar benzinde öyle bi dert yok bi türlü halledilemedi bende değişeyim mi? egzantrik devir sensörünü

MrSoul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantirik sensörü sanırım.. araba bana lazım diye işi bitmeden aldım p.tesi tekrar götüreceğim bakalım en azından bunu denemelerini söyleyebilirim. sonucun ne oldugunu tekrar yazarım en azından başına gelen olursa benim gibi boş yere motor tesisatı da yenilemesin.

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün vectra'larda aynı sorunlar, sensörlerini değiştir , yağını ve suyunu eksik tutma evladiyelik araç.

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sersör derken hangi sersör?