Römork lambaları hakkında yardım bekliyorum.

ExceLLencE1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tüm paylaşımcı-katılımcı arkadaşlara merhabalar.
Bundan 15 gün evvel Opel Corsa D 1997 model arabama çeki demiri ve Bosal elektrik kiti bağlattım.Ancak kaç tane elektrikçi ve Opel'in servisine gitmeme rağmen,sinyaller haricinde sonuç alamadım.Arabamdaki Beyin fazladan fiş ile bağlanan römork lambalarını kabul etmiyor.Parklar çalışınca arabamdaki üst bir tane park lambası çalışmıyor,römork fişini çıkarıp;kontağı çıkarıp takınca araba parkları tekrar normale dönüyor.Hele fren lambaları arabamda yansa da römorkta kesinlikle çalışmıyor,sistem römork lambalarını görmüyor.Kısacası biri yansa biri yanmıyor ya da bazen yanıyor,ikincide yaktığımda ya yanıyor ya hiç yanmıyor.Ne yaptıysak olmadı.Yardım ve görüşlerinizi,tavsiyelerinizi bekliyorum.Saygılarımla.

serdar_c25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef bu konuda bilgim yok ama çeki demirini kaç liraya bağlattığını öğrenebilirmiyim? arabanın orjinalliği bozuluyor mu? ya da daha sonra söküp takılabiliyor mu? ruhsata işletmek kaça mal oluyor? bende düşünüyorum da.

ExceLLencE1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çeki demiri fiatları orjinal ya da yerli oluşuna ve arabanın cinsine göre değişiyor. 450 TL.den 1600 TL.ye kadar fiyat aralığı var.
Bunlardan birine karar verdikten sonra,
200 TL. çeki demir projesi,
Ruhsat eski ise 220,yeni ise 120 TL
TÜV'e giriyorsunuz 130 TL ve
Trafik takip'e verirseniz 100 TL civarına maloluyor.

Arabanın hiç bir şekilde orijinalliği bozulmuyor,eski tampon çıkıp,çeki tamponu konuluyor;her arabada ilave çeki demiri vida yeri zaten var,oraya vidalanıyor.Kesinlikle delme ve kaynak sözkonusu değil ancak bazı arabalarda tampon alttan bir parça kesilebiliyor o da hiç önemli değil bence,zaten kesilen yerden topuz çıkıyor.Arabanın arka bölümü de Tank gibi sağlam oluyor.Birşey çekilmese bile bence her arabada bulunmalı düşüncesindeyim.

Son düzenleme:

serdar_c25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıklaman için teşekkürler. Ben hiç böyle bir fiyat beklemiyordum açıkcası. Nerden baksan 1000 tl. Çok yüksek geldi bana.

İnş. sorununa yardımcı olacak birileri çıkar. Kolay gelsin.

ExceLLencE1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neyse sonunda hallettim,yurtdışından römork kontrol kit'i getirttim ve halloldu.Herkese teşekkürler.