Rötuş

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

üç gün oldu çok ufak bir kaza atlattım, Sağ ön far biraz sürttü,  çamurluk ve kaputun ucunda tırnak ucu kadar iki ufacık çizik mevcut. Bugün Ankara Şaşmaz da Farın çiziği temizlettim sıkıntısız oldu önceki halinden bir farkı yok

Yalnız çamurluk ve kaputun ucuna rötuş yapmak lazım, belli olmayacak şekilde sorunu nasıl veya nerede çözerim.

Kaza anında çektiğim fotoğraf:

LZ8W7G.jpg

Her gören nazarlık olsun diyor ama iki nazarlık daha var ::Dl değmişken onlara da çare arıyorum, şimdiden teşekkür ederim arkadaşlarım.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Cvp: Rötuş

ben bu tür ufak izler için beyaz oje kullanıyorum ,boya rengine yakın bir beyaz oje sürekli arabada duruyor,taş izi kapı açarken oluşan izlere bire bir ,çok yakından bakmadıkça belli olmuyor.

emir79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun boya kodunuza göre sanayide kaporta boyası yaptırın fırçayla rötuş yapın

Sakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sandozix' Alıntı:
Yavuz bey kolçak gerçekten hoş bir uygulama olmuş,güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.Acaba bu ustaya ulaşma imkanımız var mı veya yardımcı olur musunuz ?

RMDuman' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

üç gün oldu çok ufak bir kaza atlattım, Sağ ön far biraz sürttü,  çamurluk ve kaputun ucunda tırnak ucu kadar iki ufacık çizik mevcut. Bugün Ankara Şaşmaz da Farın çiziği temizlettim sıkıntısız oldu önceki halinden bir farkı yok

Yalnız çamurluk ve kaputun ucuna rötuş yapmak lazım, belli olmayacak şekilde sorunu nasıl veya nerede çözerim.

Kaza anında çektiğim fotoğraf:

LZ8W7G.jpg

Her gören nazarlık olsun diyor ama iki nazarlık daha var ::Dl değmişken onlara da çare arıyorum, şimdiden teşekkür ederim arkadaşlarım.

ulas79' Alıntı:
ben bu tür ufak izler için beyaz oje kullanıyorum ,boya rengine yakın bir beyaz oje sürekli arabada duruyor,taş izi kapı açarken oluşan izlere bire bir ,çok yakından bakmadıkça belli olmuyor.

Çok geçmiş olsun. Allah daha büyüklerinden korusun. Ulas79 "un da dediği bigi oje çok işe yarıyor. köşe noktalarda oto boyası fırçalı uygulamalarda sonradan kalkma yapabiliyor çünkü otomobil boyaları fırçalı kullanım için üretilmiyor oje oto boyasına göre çok daha sağlam olur yada rotuş için hazırlanan ikili setler var hem boya hem cila fırça ile uygulanmak üzere dizayn edilmiş.

http://www.hepsiburada.com/opel-kar...eRJzVU3-j96rX2hz0LisQEWhQQ5iaKG0zGxoCNOXw_wcB

fiyatı çok gelmez ise bu ürünü düşün yada daha uygunlarını da araştırırsın. güzelce saklarsan hava aldırmadan 2 seneye yakın kullanırsın. inşallah gerek kalmaz tabi.

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese teşekkür ederim, ürünün fiyatı pahalı değil sipariş edip sonucu paylaşırım.

Sakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

RMDuman' Alıntı:
Herkese teşekkür ederim, ürünün fiyatı pahalı değil sipariş edip sonucu paylaşırım.

Boyamadan önce o bölgeyi ısı tabancası yada saç kurutma makinasıyla ısıtıp tiner, benzin yada mazot ile güzelce bastırarak bir silin büyük ihtimalle siyah bölgeler geçecektir. Eğer geçmez ise rötuş yaparsınız

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce çizik giderici cila ile temizlemeyi düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sakdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

RMDuman' Alıntı:

isim benzerliği mi tam anlamadım ama çizik giderici cilalar benim anladığım kadarıyla kılcal çizikler için ve ciladaki harelenmeler için için pastasız hızlı cilalar var onlardan mı bahsediyorsunuz

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakdogan' Alıntı:
RMDuman' Alıntı:

isim benzerliği mi tam anlamadım ama çizik giderici cilalar benim anladığım kadarıyla kılcal çizikler için ve ciladaki harelenmeler için için pastasız hızlı cilalar var onlardan mı bahsediyorsunuz

Zaten çizik giderici diye bir ürün yok ama adı çizik giderici. Ancak lekeleri ve kılcal izleri gidermeye yarıyor o sebepten ben de öyle yazdım [emoji4]