"S" ışığı ve "Motor Arıza Lambası"

akhunma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

1997 model Astra F HB otomatik vites aracım var. Bugün sürüş esnasında "S" ışığı yanıp sönmeye başladı ve "Motor Arıza Lambası" sürekli olarak yanmaya başladı. Araç D konumunda titremeye ve gaz yememeye başladı. 1, 2 ve 3 konumunda problem yoktu sürüş olarak.

Araştırmalarım sonucu çakmaklık ve otomatik şanzuman sigortasının ortak olduğunu öğrendim. Çakmağın da çalışmadığını farkettim. Sigortayı değiştirince tüm arızalar bir an da gitti.

Buna benzer arızası olanlar için çözüm olabileceğini düşündüm.

Saygılarıma.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhaba arkadaşlar,

1997 model Astra F HB otomatik vites aracım var. Bugün sürüş esnasında "S" ışığı yanıp sönmeye başladı ve "Motor Arıza Lambası" sürekli olarak yanmaya başladı. Araç D konumunda titremeye ve gaz yememeye başladı. 1, 2 ve 3 konumunda problem yoktu sürüş olarak.

Araştırmalarım sonucu çakmaklık ve otomatik şanzuman sigortasının ortak olduğunu öğrendim. Çakmağın da çalışmadığını farkettim. Sigortayı değiştirince tüm arızalar bir an da gitti.

Buna benzer arızası olanlar için çözüm olabileceğini düşündüm.

Saygılarıma.

Geçen de benim başıma geldi ama sigorta değil de kablo komple gitmiş bir anda araba kendine korumaya aldı. Sonra kod okut sonra şanzumancıya git oradan tespit yap sonra kablo değiştir. O şekilde çözdüm ama 150 gayma yedi. hehe

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakalım benim durum ne olacak? Bugün yaptığım deneme sürüşü olumlu geçti, sipariş verilen parça gelince kesin sonuç ortaya çıkar ;)