Sabah ilk çalıştırma sorunu

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar herkese, sorunum şu ki aracım sabah ilk çalıştırmada 3. 4. marşta anca çalışıyor. gün içinde daha sonraki çalıştırmalarda sıkıntı yok direk çalışıyor ama uzun bir süre geçince bir kaç marşta anca çalışıyor. aracımda düz sistem lpg var. sizce sorun ne olabilir önceden yapmıyordu bunu. değerli yorumlarınızı bekliyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tek nokta sistemler de araç ilk çalışma da benzin ile çalışır 3000 devirde otomatik olarak gaza geçer. Bu durumda araç deposu içinde olan benzin zaman içinde özelliği kaybeder. Bu yüzden araç çalışma da sıkıntı yaratmaya başlar. Bir nevi benzin sulanıyor. Çözüm biraz daha benzin almak. ;)

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir Bey benim araç direk gazda da çalışıyor. ayrıca benzinde çalıştırırken otomatik gaza geçmiyor bu meret. manuel geçirmem gerekiyor. düğmeleri var üstünde B - O - G diye. acaba ben mi yanlış biliyorum tek nokta değil galiba?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir Bey benim araç direk gazda da çalışıyor. ayrıca benzinde çalıştırırken otomatik gaza geçmiyor bu meret. manuel geçirmem gerekiyor. düğmeleri var üstünde B - O - G diye. acaba ben mi yanlış biliyorum tek nokta değil galiba?

Sende olan sistem Nuh zamanından kalma o zaman. Çünkü tek nokta sistemler de araç gaz düğmesi orta da durur ve araç ilk çalışmayı her zaman benzin de yapar ve araç 3000 devire geldiğinde otomatik olarak gaza geçer. Eğer o düğme benzin değil gazda bırakılır ise o zaman araç gazda çalışır.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bundan takılı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte bu sistem eski bir sistem. Şimdi tek nokta araçlar da dediğim şekilde. Senin sorun ya bu düğmeden yada tank üzerinde olan bir müşür var ondandır. Söylediğim şekilde sistem şu anda 400 TL takıla biliyor. Atiker marka.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmm anlıyorum peki ankara'da nereye baktırabilirim. Bildiğiniz bir yer var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hmm anlıyorum peki ankara'da nereye baktırabilirim. Bildiğiniz bir yer var mı?

Bence şöyle yapmanı tavsiye ederim. Atikerin kendi sitesi üzerinde ana bayileri var. Onların listesini al en azından adamlardan fikir almanı tavsiye ederim. Bu LPG illetinin en büyük derdi adam gibi işçilik yapılmamasından başka bir şey değil. Geçenlerde ben fiyat aldım. Adamlar 400 TL simit tank takarız dediler. Silindir tank daha ucuz. Benim aracım üzerinde BRC var 8 sene oldu. 10 yıllık zaman dolduğunda malum tank değişimi gerek o zaman komple sistemi söktürüp Atiker yaptırmayı düşünüyorum.