Sabah soĞuk cook geÇ ÇaliŞma

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a. arkadaşlar bi yardımm napacağımı şaşırdım bujiler.buji kablolarını.egzantrik mili sensörü .benzin pompası.benzin filtresi.değiştii ama sabahları aracı çalıştıramıyorum artık akü bitecek duruma geliyor 5 10 dakka uğraşıyorum ne yapmam gerekiyor temizlemem yada değişmem gereken parçalar neler olabilir

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a. arkadaşlar bi yardımm napacağımı şaşırdım bujiler.buji kablolarını.egzantrik mili sensörü .benzin pompası.benzin filtresi.değiştii ama sabahları aracı çalıştıramıyorum artık akü bitecek duruma geliyor 5 10 dakka uğraşıyorum ne yapmam gerekiyor temizlemem yada değişmem gereken parçalar neler olabilir
lpg varmı araçta lpg yi iptal edip denediniz mi?

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg var evet denedim evet ama yine çalışmıyoo yani dediğim gibi 10 dakka bas bas bas ancaa anlamadım

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim problemim aracım 2004 vectra sabah hava eksi de olsa artı da aracım ilk marşta çalışıyor maşallah.Ancak gün içinde motor sıcak veya soğuk olsun fark etmiyor hep geç çalışıyor neden acaba kime gittiysem sorunumu çözemedi bir fikri olan varmı acaba arkadaşlar

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla tam terside bende sabah calışmıyoo bi türlüü çalışıncada güm içerisinde tek marşda alıyoo aklım almıyoo bi türlü bulamadık yaa bu nasıl iş anlam veremedik..hatta dünde depodan gelen enjoktorlere giren hortumları soktumm .kontağı açınca 2 3 saniye tazzikle benzin geliyor sonraa kesiliyoo .bu normalmii .kesilmesii normalsee enjektörlere kadar sorun yokk demek ama yinee çalışmıyooooo

Son düzenleme:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla tam terside bende sabah calışmıyoo bi türlüü çalışıncada güm içerisinde tek marşda alıyoo aklım almıyoo bi türlü bulamadık yaa bu nasıl iş anlam veremedik..hatta dünde depodan gelen enjoktorlere giren hortumları soktumm .kontağı açınca 2 3 saniye tazzikle benzin geliyor sonraa kesiliyoo .bu normalmii .kesilmesii normalsee enjektörlere kadar sorun yokk demek ama yinee çalışmıyooooo
benzin geri dönüş basıncı ne durumda onu ölçtürdün mü? pompa iyi basar çalışırken sıkıntı olmaz ama stop ettiğinde geri kaçırma varsa bekleme sonrası zor çalışır. marş basmadan kontagı açıp 10 saniye bekleyip kontağı kapat. birdaha aç yine 10 saniye bekle yine kapat. Birkaç defa bu şekilde yap benzin geri kaçıyorsa bu işlemden sonra ilk çalıştırmada normal çalışması gerekir.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

hsyn22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marşa bastığında devir ibresine bak. Marşa basarken ibre 0 ın hafif üzerine çıkıp geri düşüyorsa motor devir sensöründe sorun vardır, değiştirmen durumunda sorun çözülecektir. Benzer sorunu Astramda yaşadım, motor(krank) devir sensörünü değiştirdikten sonra yarım marşta aracım çalışıyor çok şükür.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank devir sensöründen de olabilir ona da bir baktırın benim aracta da bazen gec calışma problemi oluyordu değiştim sorun ortadan kalktı

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar verdiğiniz cevaplardan dolayı hepinize teşekkür ederim sorunu çözdümm ..meğersem bizim egr valfi tıkalıymış geçen akşam söktüm içi kurumm yapmışş altına kör conta atıp iptal ettim sorun çözüldü ankara burası maalumm geceleri eksi 5 6 dereceyii buluyoo hiç çalıştırmadım deneme amaçlı .akşam kontağı çevirir çevirmez tık diyee çalıştıı . bi ara valfi temizlicemm resimlerinide atarım burdan ihtiyacı olan arkadaşlar bakıp yapabilirler saygılarr