sabahları tıtreme

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac gunun ılk calıstırmasında bıraz hırıltılı ve sankı tekleyerek calısıyor.Gaza bastıgımda gec tepkı verıyor.Yerınden ssallana sallana kalkıyor.bı kac gez gaz verdıgımde duzelıyor.Hıc bısey yok gıbı yola devam edıyor.Daha sonra kı calıstırmalarımda yapmıyor o gun.Sebebı ne olabılır arkadaslar

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba pek yatmadı sayılır babama bırakmıstım 2gunde bır bıyerlere gıtmıs ama. Son 5 gun calısmamıstı ve de sanırım ondan degıl cunku daha oncelerıde yapıyordu aynı seyı.Tokattayken de yapıyodu sımdı ıstanbuldayım yıne yapıyor bende pek onemsemedım sadece sabahları yapıyor dıye.Acaba buyuk bı sorunun baslangıcı olabılrmı

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Motor suyunu bak bu aralar eksiltme varsa durduğu yerde yanma odasina su iniyordur ilk çalişmada tekleme yapar bu sorun takip et suyu

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun var arabayı çalıstırdıktan 1 dakika sonra gaza sonuna kadar basıp çekiyoruz saat gibi oluyor:D

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor suyunu bak bu aralar eksiltme varsa durduğu yerde yanma odasina su iniyordur ilk çalişmada tekleme yapar bu sorun takip et suyu
Suyu zaten oldum olası eksıltıyr.Sureklı kontrol edıyorum su seviyesını eksılmısse eklıyorum .Bir ara eksılen suyun motora kactıgını falan bıle dusundum ama yok dedı ustalar.Sizce az bısey de olsa kacmısmıdır eger boyle bır sorun varssa aracta.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta uzun süre yattıktan sonra (10-15gün) ilk çalıştırmada tekliyor gürültülü çalışıyor.ısınmaya başlayınca sorun yok.ama uzun süre yattıgı için yağ tamamen dibe çöküyor, benzin çekiliyor.bu da normal.diğer türlü sorun yok.

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var sabah yada öğlen araba ilk çalıştırıldığında gaz vermezsem stop ediyor gaz verincede silkeliyor sonra 1 dakika içersinde normale dönüyor. Bu arada sebebini bulamadığımız bir su eksiltmesi var sanırım conta değişecek . Şayet sorun conta ise conta değişimi bana kaça patlar , conta sorunlu değilse sorun ne olabilir .
Teşekkürler...