Sağ Dikiz Aynası Yüksekliği

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,
Sağ dikiz aynasının yüksekliği için sürekli kullanımda tavsiye edilen bir ayar var mı?
Sol dikiz aynasını arkadan gelen araçları uzak mesafeden rahat görebilecek şekilde dike yakın konumlandırdım.Bugün arabasına bindiğim bir araçta sağ dikiz aynası aşağıya bakıyordu.Nedenini sordum, sağ dikiz aynası kaldırımı görecek şekilde kullanılır dedi.

Böyle bir duyum ya da herkes tarafından kabul edilmiş bir kullanım şekli var mı?
Yoksa zaten ayarlanabilir olduğundan genelde dike yakın durup ihtiyaç halinde aşağıya mı indirilir?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Sağ Dikiz Aynası Yüksekliği

Sağ dikiz aynasını park haricinde sağ şeridi kullanma amacına yönelik düşey düzlem olarak kullanmak, park sırasında aynaya eğim vermek ve kaldırımı kontrol etmek başvurduğum kullnanım şeklidir.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ben genelde arkayı göstrecek şekilde kullanıyorum çünkü ülkemin trafiğinde sağından da sollayan oluyor birde motorlular bunu çok yapıyor.park ederken gerekirse aşağıyı göstrecek şekilde ayarlayıp park ediyorum sonra tekrar eski pozisyonuna getiriyorum nede olsa kolay.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sol ayna ile aynı açıda kullanıyorum sağ aynayı, kaldırıma yanaşmaktan ziyade sağımda seyir halinde olan araçları görmek benim için çok daha önemli.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herzaman sağ aynam sol aynama göre saha aşağıda,kaldırım taşını normal sürüş-oturuş poziyonumda görecek şekildedir.
sol aynam ise en maksimum sol açıyla sol arka kapı kolunun gözükmesine yetebilecek açı arasında bi konumda bulunduruyorum.

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

bende park ederken kaldırım taşına göre ayar yapanlardanım eminim standartı sürekli alt ayarda kullanmaktır ama ülkemizda yollarda ralli şoförleri yetiştiğinden sağ ayna sürekli tetikte benimde motormu geçcek makasçımı geçcek diye sürekli kontrol ediyorum bende.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim sol ayna ile sağ ayna sabit ve hepsi arkayı görecek şekilde ayarlı
park ederken de ayarlama yapmıyorum hafif yukarıya uzanıp öyle kontrol ediyorum kaldırımı

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaldırımdan ziyade sag tarafı gostermesini tercih ediyorum.malum ülkemizde çoğunlukla yolun sol tarafı durur yolun sag tarafı akar.Böyle olunca sag tarafı görmek elzem oluyor.ama bazı aracçarda geri vites hafızalı aynalar var.keske bizim araclarda da olsaydı.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Bende park ederken ihtiyaç duyduğumda ayna ayarını aşağı doğru alıyorum sonra yine normale getiriyorum.
arkdaşların dediği gibi burası türkiye sağından, üstünden, altında araç gelebilir.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben her iki aynayı da arka kapı kollarını görecek şekilde ayarlıyorum. Böylece hem sol ve sağdaki trafiği görebilme imkanım oluyor, hem de "kör nokta" diye tabir edilen sıkıntı en aza inmiş oluyor. Çok nadiren park ederken sağ aynayı kaldırımı görecek şekilde ve sadece park etme sırasına kullanmak üzere aşağı indirmişimdir.