Şanzıman sorunu

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, bu olay ilk defa başıma geliyor. 3. vitese attığımda araçtan patlama sesi tarzı bi ses geliyor. Bende yavaşlayıp 2 ye alıyorum. eve gelmek için 2. vitesten 4e ata ata geldim. sizce sorun ne şanzımanım bitti mi acaba? yağı mı azaldı ki :(:(:confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu patlama sesinin şanzuman ile gram alakasının olduğunu sanmam. Şanzuman bozulsa ya komple dağılır yada vites geçmez. Bu sorunun bence ateşleme siteminden kaynaklanan bir durum araçta LPG var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dedim gibi şanzuman kaynaklı olduğunu sanmam. Birde bu sorun olmadan önce LPG filan aldın mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sürekli belli bir marka LPG alıyor ve sonra marka yada istasyon değişti ise ara ara saçmalar. Aracın da sıralı sistem mi?

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç düz sistem lpgli. ben 3 yıldır karışıkta aldım uzun süre aynı istasyondanda aldım ilk defa böyle olay geldi başıma. yarın sadece benzinde kullanayım bakim aynı sorun olcak mı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
araç düz sistem lpgli. ben 3 yıldır karışıkta aldım uzun süre aynı istasyondanda aldım ilk defa böyle olay geldi başıma. yarın sadece benzinde kullanayım bakim aynı sorun olcak mı

Yani klasik sistem anladığım böyle kıytırık bir mavi vana aç kapa gaz ver ayar çek sistemlerden doğru mu?