Şanzıman sorunu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
lpg beyninin oralarda mı?

Gaz borusu üzerinde olan vana bu resimde mavi olandan.

i_OTOGAZ_1_1348171679.JPG

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım yarın bir bakarım. şanzımandan yada yağından olsa sorun araç hiç mi gitmezdi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
anladım yarın bir bakarım. şanzımandan yada yağından olsa sorun araç hiç mi gitmezdi?

Gaz ayarı yapmayı biliyor isen bu vana ile bir ayar yap sonra dene sorun kalacağını sanmam eğer ayar yapmayı bilmiyor isen dokunma malum LPG işinin şakası olmaz. Şanzuman da sorun olsa dedim gibi araç yerinden kımıldamaz vitese geçmez vs vs ama bu sorun sadece aldın LPG kaynaklı başka da bir şey değil. Senin aracın da olan sistem benim aracım da var çünkü. Ara ara aynı haltı yiyor benim LPG de ama artık işi çözdüm için bir iki ayar işlem tamam.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz ayarı yapmayı biliyor isen bu vana ile bir ayar yap sonra dene sorun kalacağını sanmam eğer ayar yapmayı bilmiyor isen dokunma malum LPG işinin şakası olmaz. Şanzuman da sorun olsa dedim gibi araç yerinden kımıldamaz vitese geçmez vs vs ama bu sorun sadece aldın LPG kaynaklı başka da bir şey değil. Senin aracın da olan sistem benim aracım da var çünkü. Ara ara aynı haltı yiyor benim LPG de ama artık işi çözdüm için bir iki ayar işlem tamam.

aynen ayardan pek anlamıyorum. en iyisi şaşmazdaki ustaya bir baktırayım. teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir ayar yaptır sorun kalmaz. Başka yerinde sorun arama ;) geçmiş olsun.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler abi içimi rahatlattın

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atesleme zamanlamasi yanlis oldugunda yanlis zamanda yaniyor lpg ve buda disari dogru oluyor. Duz lpgli araclarda genelde olur. dikkatli olun Ustaya giderken.benzinde gidin.

corsa b gls +

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler ve kabloları değişti. şimdilik bir sıkıntı görünmüyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bizim araçlar da bu kullanılan lpg sistemlerin de buji, buji kablosu ve her zaman bobin kısa zaman içinde çorbayı çekiyor zaten.

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araçlar da bu kullanılan lpg sistemlerin de buji, buji kablosu ve her zaman bobin kısa zaman içinde çorbayı çekiyor zaten.
Arabayı gösterdiğim usta Bujileri tırnaklarını 60 yaptı. Ve buji kablolar değişti. Şimdiye kadar herhangi bir patlama yapmadı ancak arabadan çıkan gürültü arttı. 2. Viteste araç gitmeyecek gibi oluyor sonra düzeliyor. Ayrıca rölantide eskisi gibi değil. Debriyaj bastığımda yavaş yavaş iniyor. Bazen 1 devrinin üzerinde kalıyor. Acaba bu saydıklarım bujilerden midir?