Şanzımanda ses,Uğultu...(ÇÖZÜLDÜ)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis bu şekilde kabul ediyorlarmı ? Dün Er-Su opel Bayrampaşa servisini aradım 2000-2500 gibi bir fiyat verdiler ama tahmini olarak tabi..Sökülüp bakılacak diyorlar doğal olarak...Büyük bir ihtimal Mahruti dişilisi bilyesidir ama hala kafamda soru işareti var tabi...Pazartesi kısmetse birde oraya götürücem bir tespitte bulunsunlar bakalım..Netleşince ona göre hareket edicem.
Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
youtube giremiyorum yoksa size vınlamayı atardım da sebebini söylüyor lar da tabiki ediyorlar işçilikleri çok iyi oluyor sadece kendi araçları olduğundan ha birde şu da var her vidayı gerekli torkla sıkıyorlar körlemeye değil
parçayı dışarıdan alıp götürebiliyorsunuz ama gm olmak şartıyla sadece

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde bir videoda ses belirgin çıkmış..Onu paylaştım..Araçla hızım 80-90 gibi..4.Vites sanırım...7,8,9-10. saniyelerde ses, Gaza hafif dokun çek yaptığımda daha fazla belirgin oluyor..
Görüntüleme: https://youtu.be/xlp-k3AIOKA

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir deneme yapmanizi istiyorum o ses gelmeye başladığında aracı boşa alın bakalım ses devam edecek mi ? Sizin araçta hareketli volant var o bile yapar bu sesi bunuda sokmeden anlaşılmaz

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve tekrar söylüyorum prizdirek bilyasi tirilti yapar ki bilya dağılmış da yani misketleri bir arada tutan plastik parça kırılmış sa şanzıman prizdirek kecesinden yağ kaçırmaya başlar zaten o kadar dagilsa düşük viteste tirilti yapar bilgi kirliliği olmasın lütfen ve şanzıman sökülmeden anlaşılmaz iç bilyalardan mi volantan mi diye

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sürekli geldiğini düşünüyorum..Sadece belirli hız ve viteste daha belirgin..Debriyaja basınca ses kesiliyor sanırım..Boştada düşük viteste duymuyorum..Yüksek viteste boşa almadım..Ama dün Er-Su opel servisine gittim..Suat usta baktı etti,Sürüş testi değişik viteslerde yaptı..Sanırım boştada baktı...Onunda düşüncesi şanzımanın sökülmesinden yana..Biraz daha ses artısın diye düşünüyor..Bende artınca sağından solunda yemesin daha fazla masraf çıkarmasın diye erken yapılmasından yanayım...

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim usta bakmıştır ama sağ aks orta göbek bilyasina bir baksın son olarak yani teker bilyalarindan eminsek o zaman şanzıman sokulcek

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani bu aks bilyası arıza tespiti için Rot çuyamı götürmek lazım?Bu parçanın kontrolü sesi dinleyerek anlaşılmazmı?..Herzaman gittiğim usta daha önce dediğim gibi sürerek kontrolünden başka aracı lifte kaldırıp sesin geldiği sol taraftaki tekerleği hızlıca eli ile çevirdi...Ve sesin şanzımandan geldiğine kanaat getirdi..Aks rulmanları(bilyesi)sökülerekmi anlaşılıyor,Yoksa farlı yollardan mı tespit ediliyor?Bir ara bir video gördüm tekerlere hızlı dönen bir aparat takılıyor...Bu cihaz o işemi yarıyor..

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın tekerlek bilyalari kulaktan çok elle bakılır tekeri elinizle çevirirken aracın ön tarafinda ise amartisoru elle tutun bilya sesden daha çok vibrasyon yapacaktır resimde gördüğünüz gibi tütün ve çevirin

IMG_20200303_181503067.jpg