Şanzuman

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu hafta 1997 model Vectra b aracıma 2000.00 tl masraf ettim baskı balata arka düzen salıncaklar triger takımı v.s. Ok gibi oldu desem yeri var çok hoşuma gitti arabanın yeni düzeni. Ancak sorum şu ki defransiyelde hafif ötme var ve 5. viteste gazı bıraktığımda takriben 100 km/h hızdan sonra vitesten çıkıyor araç. Yaptırsam şanzımancı kaç para ister belli değil artı birde işçilik falan var. ÇIkma sağlam şanzıman taksam daha ucuza gelir diye düşünürken ustündeki orjinal şanzımandan (yanlış hatırlamıyor isem F 16 Kodlu idi 97 vectra b şanzımanlar yanlış ise düzelmenizi rica edeceğim) daha seri olan ve benim aracın modeline uyumlu bir şanzıman daha var idi vectra b lere ve yine yanlış değilsem F 18 idi onun çıkmasını kullansam nasıl bir sonuç alırım sizce. Bu iki şanzımandan birini alıp götürünce ustam 700 e her işi hallolur senin arabanın dedi. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce. Sökmüşken seri olan F18 mi takmalıyım. F 18 de teknik bir uyumsuzluk yaşar mıyım montajda. Ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler herkese yorum ve fikirleri için. İyi akşamlar.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 vectralarda şanzıman f18 çıkar .Difransiyelde ötme genelde zor olur grup dişlilerinde vardır o ötme .Sağlam bi grup alsanız difransiyelide kontrol ettirseniz işiniz görülür.

acemifilozof

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra c aracımda buna benzer bir sıkıntı vardı geçen hafta 1300 tlye +500 işçilik ile çıkma şanzıman taktırdım şimdi hiç ses, ötme vs yok çok da memnunum