şehir içi 100km!

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: şehir içi 100km!

Abi şunu söyliyim, ben dizeli sattığımda ortalama tüketim 6.5 idi, bu motorun kasaya göre biraz ufak kalmasından dolayı motorun zorlanması kadar benim özellikle kalkışlarda biraz yüksek devirli kaldırmamdan kaynaklanıyordu, şimdi ki aracımı fazla zorlamadan normal şekilde kullanıyorumi vites geçişlerini 3-4 bin devir arasında yapıyorum, araç henüz yeni de olmasına rağmen 10.2 lt yakıyor. Bu araçta aklımdaki rakamdan daha az yaktığım gibi dizeldede aklımdaki rakamdan daha fazla yakıyordum :( Heralde forumda tüketimi en yüksek olan bendim.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet arkadaşlar soğuk hava çok etkiliyor bu kesin ve mazotu birde shellden alıp deneyeceğim bakalım ne olacak bu arada yazın araç çok az yakıyordu bunu söyleyebilirim.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

soğuk hava, kısa sürüş mesafesi, DPF çalışması, trafik yoğunluğu yakıt tüketimini artıracaktır..motor tam ısınmadan kısa süreli git gellerimde 6.8-7.0 aralığına çıkıyor benimki...bugün ort. 6.0 iken DPF ikazı çıktı, 10 dak. sonra ikaz söndüğünde ort. 6.8 olmuştu...

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yazın şehir içi 6.1 civarlarındaydı.

556655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
şunu merak ediyorum ben mazotu moilden alıyorum 3.55 lt fiyatı ve sanki araç buradan aldığım mazotu içiyor bu etkilermi sizce yani mazotun kalitesi?

kesinlikle etkiliyor ve filtrelerde tıkanma yapıyo arkadşım başı çok ağrıdı bu işten
mesala shellden aldığınız aynı litre mazotla daha çok km yaparsınız ve performansda değişir

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

dizel sahibi arkadaş kışın soğuk havada ince dizel dedikleri ve motoru temizleyen dizel almalılar çünkü düşük ısı ince dizeli normal dizelden daha az etkiler ve motorun ve flitrelerin işlevini rahatlatır.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
arkadaşlar bende hiç DPF ikazı yanmadı.
yanmasa bile motorun çalışmasından ve anlık tüketimin artmasından anlaşılacağı üzere
gizli olarak uyarı vermeden dpf devreye girebiliyor

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net

ulas79 link' Alıntı:
dizel sahibi arkadaş kışın soğuk havada ince dizel dedikleri ve motoru temizleyen dizel almalılar çünkü düşük ısı ince dizeli normal dizelden daha az etkiler ve motorun ve flitrelerin işlevini rahatlatır.

İnce dizeli nasıl ve nereden alacağız?