Selam arkaslar vectra c yardim

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yenİ vectra c aldim on takimda bir sikinti var ama cozulmedi gitti once z rot dedir degisrirdik yok direksiyonu cevirince katur kutur diye ses geliyordu sonra dediler akislerden yapiyor tamam dedik degisti ses gitti ama arada cikiyor sorun bundansonra basladi.yolda giderken arabanin altindan acayip rahatsiz edici bir ses garrttt diye geciyor sonra kesiyor belii bir sure sonra yine derken abs isigi yaniyor ses kesiliyor ve birdaha gelmiyor.balatalar ii degildi degistirdim ama nafile basina gelen varsa yorumlari bekliyorum saygilar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olduğu yerde çevirirken direksiyon titriyor ses geliyorsa elektro servo motor sesi. yok yolda giderken geliyorsa benim vectradada var amortisör bilyasından çıktı. ama ben değiştirmedim amortisörler sağlammış kışın çok soğuk olursa yapıyor. amortisörlerle değiştiririz dedi ustamız...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç dururken test edebilirsin. kaputu aç, amortisör bağlantısı olan davlumbazı tut, birisi direksiyonu tam sağ tam sol yapsın. sorun bilyada ise sesi zaten duyarsın elinlede hissedersin.
bilya 15-20 tl diye hatırlıyorum. (bir sene önce değiştirmiştim)
not:bu testi yaptıktan sonra sorun bilyadaysa, z rotunu ve akislerini değiştiren ustaya birdaha uğrama bence başka usta bul.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olduğu yerde çevirirken direksiyon titriyor ses geliyorsa elektro servo motor sesi. yok yolda giderken geliyorsa benim vectradada var amortisör bilyasından çıktı. ama ben değiştirmedim amortisörler sağlammış kışın çok soğuk olursa yapıyor. amortisörlerle değiştiririz dedi ustamız...
:)
ustanız ya çok iyi yada sahtekarın teki :)
1) usta iyidir, boşuna işçilik ödememeniz için sıkıntı oluşturacak bir durum yok diyip göndermiştir.
2) usta çok tembelldir iki takoz için amortisörleri çıkartıp tezgahta gerdirip yeni takoz takmaya üşenmiştir
3) Parçayıda kendisi tedarik ediyorsa sadece takoz satacağıma hem amortisörden hem takozdan hemde işçilikten kazanırım diye düşünmüş olabilir :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c kasada elektro servo direksiyon yok biliyorum.ses mekanik bir ses.işin kötü yanı ses geldiğinde ustanın bakması lazım.siz aracı iyi dinleyin özellikle hangi durumlarda geliyor çukurlu yollardamı düz yoldamı veya dönüşlerdemi geliyor bunları öcelikle tespit etmek lazım.abs ışığının yanması tuhaf abs sensörünün bağlı olduğu parçalar sökülüp bakılabilir.arıza tespit cihazıyla bakın bakalım neden yakmış lambayı tesadüf de olabilir

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu olay cok ilginc servo motorlo alakası yok düz yolda giderken hani aranın altını sürtersiniz ya aynı onun gibi bir ses.ses geliyor geciyor geliyor geciyor biraz uzun sürdüğü zaman abs ısıgı yanıyor benim düşüncem disklerin arkasındaki metalle sürtüyor

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde abs ışığı yangığı zaman ses artık gelmiyor işin garip bir yönüde bu

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)
ustanız ya çok iyi yada sahtekarın teki :)
1) usta iyidir, boşuna işçilik ödememeniz için sıkıntı oluşturacak bir durum yok diyip göndermiştir.
2) usta çok tembelldir iki takoz için amortisörleri çıkartıp tezgahta gerdirip yeni takoz takmaya üşenmiştir
3) Parçayıda kendisi tedarik ediyorsa sadece takoz satacağıma hem amortisörden hem takozdan hemde işçilikten kazanırım diye düşünmüş olabilir :)

zaten geçen sene çıktı ilk defa bu problem o zaman demişti soğukta yapar diye hakikatende yazın falan en ufak ses gelmedi. geçen bir kar yağdı hava soğudu o zaman geldi yine aynı ses şimdi havalar 10 derecenin üstünde yine ses yok. isterseniz değiştiririm dedi ama boşuna para verirsiniz şimdi ileride amortisörlerle değiştirirsek 2-2 işçilik vermezsiniz dedi. ;)
safranbolu sanayisinde tek geçeceğim ustadır zamanında tofaş yetkili servisinin bile bulamadığı krank kolunun aşınmasını adam sadece 1 km test ve motoru dinlemesiyle buldu. ve peder beyin 20 senelik arkadaşı. gecenin 2'sinde amcamın arabayı tamir ettiğini bilirim üşengeçliği yoktur...

berfe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c kasada elektro servo direksiyon yok biliyorum.ses mekanik bir ses.işin kötü yanı ses geldiğinde ustanın bakması lazım.siz aracı iyi dinleyin özellikle hangi durumlarda geliyor çukurlu yollardamı düz yoldamı veya dönüşlerdemi geliyor bunları öcelikle tespit etmek lazım.abs ışığının yanması tuhaf abs sensörünün bağlı olduğu parçalar sökülüp bakılabilir.arıza tespit cihazıyla bakın bakalım neden yakmış lambayı tesadüf de olabilir

aracım vectra c 2008 ve elektro servo direksiyon var.