selamlar

scanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba,
siteyi astra j hakkında araştırma yaparken buldum,

sıfır dizel bir aracım olsun istiyorum ama piyasa almış başını gitmiş, euro aralıkta 1,95 iken şimdi 2.25 leri zorluyor. auris baktım, corolla baktım, vw baktım, ki vw eylül ekime tarih veriyo, çok ilginç bi durum...

ama iç ve dış tasarım olarak en iyisi astra j. bu araca sahip bir arkadaşım yok, opel bayisine gittiğimde de ellerinde o gün test aracının olmadığını daha sonra tel. ile arayacaklarını söylediler. hala aramadılar... astra j ye sıcak bakıyorum, daha da sıcak bakmak istiyorum ama forumlardaki bahsedilen arızalar problemler, 1.3 dizelin yetersiz olduğu yönündeki yazılar yorumlar beni kararsızlığa sürüklüyor. geçen sene 6000 adet civarında astra j satıldığı söylendi ama ben izmirde yaşıyorum ve çok nadir astra j görüyorum.

astra j dizel kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. bu araç gönül rahatlığı ile alınabilir mi?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: selamlar

Şöyleki sizin ne istediğiniz önemli olan müthiş bir performans bekliyorsanız 1.4t olmalı tercihininiz a
ama aracım ekonomik ve yılda 15-20 bin km yapıyorum derseniz dizel almalısınız
Ben kasımdan beri kullanıyorum 1.3 dizel aracımdan son derece memnunum
Yakın zamanda bir İzmir buluşması olabilir orada arkadaşlardan ya da ben olursam rica edip kısa bir deneme yapabilirsiniz
Araç sonuçta 1.3 dizel 1.6 performansı beklemek yanlış olur, ama yolda yığılıyor gitmiyor araç kalkmıyor görüşlerine katılmıyorum
1. vites biraz ağır olabilir ama üst devirlere çıktıkça o kadar da söylendiği gibi ağır bir araç olmadığını kanıtlıyor..
Ama almadan önce kesinlikle test edin, zira 1.4t den 1.3 dizele geçen ya da 1.3 dizelden 1.4 t ye geçen arkadaşlar var sitede
Tamamen beklenti ile ilgili

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aramıza hoşgeldiniz, en kısa zamanda beklentilerinize cevap verecek bir araca sahip olursunuz inşallah.

scanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim :)

fiat linea 1.3 dizel araçla ankara'ya gidip geldim, araç 2. vitesten sonra oldukça iyi ivmeleniyordu. ki classic 3 teki motor ile aynı olması lazım. o yönden bakınca motorun  genel olarak yeterli olacağını düşünüyorum ama dediğim gibi netteki yorumlar ve dergi yorumlarında da çok takılıyo motora ve 15 sn de 100km ye çıkmasına.
benim motordan daha fazla aklıma takılan astra j de bir çok kişinin forumlarda bahsettiği sıkıntılar, debriyaj teli, sert süspansiyonlardan dolayı bozuk yolun içeriden çok fazla hissedilmesi, yağmur suyu alması, rüzgar sesi, balata vs. vs. yeni bir araç alıyosunuz ve bir kaç  hafta da bir servise gitmek zorunda kalıyorsunuz. bu durum hiç de hoş olmasa gerek. bu durumun ilk serilerde olduğu veya bazı ilk seri araçlarda yaşanan sıkıntılar olduğu, yeni partilerde bu tür sıkıntıların olmadığını düşünebilir miyiz? çok iyi niyetliyim galiba?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

aramza hoş geldiniz,umarım size en uygun modeli seçip keyifle kullanırsız.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vallahi bu kadar sıkıntılı bir araç olsaydı şu an 2. elde herkes satıyor olurdu
araç sitelerine bakın diğer araçlar gibi o kadar fazla satılan araç yok :)
yani küçük problemler her araçta oluyor demekki kullanıcılar aracından memnun
bu bahsettiğiniz problemler her araçta olucak diye birşey yok

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoş geldiniz, umarım istediğiniz gibi araç bulursunuz, astra j aldığınızda pişman olmayıp keyifle kullanabileceğinizi belirtmek isterim,

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın scanz, öncelikle foruma hoşgeldiniz, umarım Astra J ye kavuşursnz, forumumuzda da kalıcı olursunuz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu saydığınız sorunların hiçbiri bende çıkmadı, mesela su alma sorunu ile ilgili aracı yıkattığım zamanlar su alma ihtimali olan yerlere özellikle kasten su tutuyorum, fakat böyle bir problemle karşılaşmadım, uamrımda karşılaşmam. Aracın motoruna gelirsek, bana aracın performansı düşükmüş gitmiyormuş diyenlere şunu sölüyorum, 'araç hızlı fakat seri değil'.
Demek istediğim, araç hızlanıyor ama geç hızlanıyor, 1.vites sizinde tahmin edeceğinz gibi sıkıntılı, 2 de araç kendine geliyor fakat 3 ten sonra yüksek performanslı bir araç kullanıyormuş gibi hissediyorsunz. Hakan Bey e katılıyorum, yıl içinde 15 bin km civarında yol yapmıyorsanız almayabilrsnz bu araacı,1.4T yi tercih edebilrsnz, fakat ben yılda 10 bin km ye ulaşmayacağımı bilmeme rağmen bu aracı tercih ettim, üstelik bir önceki aracım benzinli otomatik seri bir araçtı. Ecoflex te sadece ilk günlerde manuel de olmasından dolayı biraz sıkıntı çektim, fakat gün geçtikçe aracıma alıştım, şu anda sorunsuz kullanıyorum. Bana bu araçta sadece bir şeyi değiştr deseler, sadece 1.3 keşke 1.5 olsaydı derdim, onun dışında sorunsuz gül gibi araç, umarım terichinz Astra J olur, saygılar.

bayar1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aramıza  hoş geldiniz  bende bugün  katıldım 047shakee

scanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim sende hoşgeldin.