Seneler

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar
geçen ilk aracımı yenileme düşüncesi ile galerileri gezdim biraz (ilk aracım astra F)
şu dikkatimi çekti
araçlar gerektiğinden fazla elektronik ( çok düğme=çok bozulacak şey)
yeni araçlarda inanın döşemeler facia koltukların ve tavanların
audide dahil
astra f ye bakıyorum kumaş dokuması muazzam yanları sırtı ince kadife gibi
yeni araçların heryeri aynı tek tip kumaş ve inanın çok kötü bir kumaş (diğer araçlarımı düşünerekde söylüyorum bunu )
kapı kolları
tavan
panel
özellikle yeni araçların tavanları çok basık vede camlar ufalmış arabaların içi çok sıkıcı,bunaltıcı olduğunu düşünüyorum (her ne kadar yeni araçlardan birine sahip olsam da)
sizinde eklemek istediğiniz bir şey varsa sevinirim
bu yazıyı sadece astra f ile diil eski araçların çoğunu zamanla binerek yada gözlemleyerek yazdım

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
zaten öyleki hele peugeot o 207 ler 308 ler ...benim arabam 12 yasında gayet diri acaba 12sene sonra o 207 ler 308ler nası olacak merak ediorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni arabalarin hepsinde dikkatimi benim de ceken...ic malzmelerden calmislar..sirf ic mi ??????evet araci rekabet ugruna ucuza imal edebilmek ugruna malzemelerin ucuzuna kacilmis bu ama mercedese kadar her aracda görmek mümkün...tek degisen zamanin ihtiyaci icin herseyin elektroniklesmesi...birde bütün araclarda toplu sikayetlerin cogalmasi....cünkü zaman kisitli oldugundan test asamasini müsteri tamamliyor ve arizalar müsterilerde cikiyor,onlardan olan problemler sonraki araclarda gideriliyor...müsteri acikca kobay oldu....

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
kapı içi ve konsolda kullanılan plastik aksamlar,saç ve döşemeler eski modellerde daha kaliteli gibi.(opel)

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde arkadaşın astra 2007 twinport un ön kaputunu açtım ve elimle kaldırım. o kadar hafif ki hiç zorlanmadım. Birde benim astra f 97 de ise kaldırmak için ekstra güç harcamak lazım. kaputun ağırlığı kaliteyi sanırım gösterir. Bir de derler twinport az yakıyor diye sen malzemeyi hafifletirsen az yakar tabi

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok düğmenin iyi olmadığını düşünüyorum
bozulacak daha çok şey oluyor :)

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her yeni yapılan araba biraz daha fazla bir şekilde servise para kazandırmak için yapılıyor. Yani teknoloji geliştikçe daha çok para kazanma yolunu buluyorlar diyebilirim. Eskiden yapılan araçlarda bu düşünce biraz daha 2. plandaydı. Şimdi ise amaç ömrü belli olan ürünler üretmek ve bunu tüketiciye sanki mükemmelmiş gibi çakmak.
Yani benim ustam hala Pejo 504 kullanıyor (Yahudi Mercedes i :)). Aracı gayet mükemmel. Yoldan ses almıyor. Motoru sessiz. Amortisörleri tamir edilebiliyor. Arkasına 2-3 tonluk aracı bağlıyorsun çekmicem demiyor. Bide LPG ile çalışıyor.

Ne diyim. Eski mal sağlam oluyor. :)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu düğme konusunda Insignia'ya hiç yaklaşmayın bile. Başınız dönüyor. Hangi düğmenin ne iş yaptığını anlayamıyorsunuz bile :) Artık arıza çıkarırmı çıkarmazmı, çıkarırsada ne kadar uğraştırır oda bilinmez.

Arkadaşlar maalesef dediğiniz gibi devir değişti. Eski arabalar daha kaliteli olmakla beraber eski arabayada binilmiyor bu devirde. Otobanda eski bir arabayla üstelik motoruda güçlü 2.0 , yanınızdan sizi jet gibi sollayan 1.3-1.4-1.5 dizelleri görünce satıp onlardan alasınız geliyor. Dağ taş arabayla dolu. Bu berbat bir durum. Yakında doğal hiçbir ortam kalmayacak. Arabalar arttıkça ormanlardan dağlardan çalıp otoyol yapacaklar. Zaten günümüzde Ankara'nın göbeği Kızılay Atatürk Bulvarı bile otoyol. Atatürk zamanında geleceği görüpte buraya çok geniş bir yol yapılmasını istemişti. Ne büyük adammış. Atatürk o yolun çok geniş yapılmasını istedi ancak onu dinlemeyip şimdiki gibi yaptılar ve şu an görüyorsunuzki yol yetmiyor. Altgeçitler, üstgeçitler yetişmiyor. Bunun yanındada yapay yapay göller parklar yapıyorlar göz doldurmak için. Ne çare. Satışlar son hız devam ediyor. Yapacak bir şey yok. Kimsenin umurunda değil.

Son düzenleme:

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni araçların camları gerçekten çok dar.
dışarıyı görmek mümkün değil.
hele de arka camlar.
kendini hapsedilmiş hissedebilirsin arkda oturursan.

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Örnek Seat Leon Camları Aşırı Derecede Dar Bunun Gibi Araç Örnekleri Piyasada Mevcut