Seramİk boya kaplama

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalıştığım firmada seramik kaplama denilen bir uygulamaya geçtik. Arabaya komple pasta cila yapıldıktan sonra boya koruma tarzı bir ilaç sürülüyor. 5 yıl kuş pisliği yanığına ve yıkama fırça izlerinin oluşmasına karşı garanti veriyorlar. Fiyat 1.000tl. Sistem 5 yıldır kullanılmadığı için 5 yıl garantiden çokta emin olamıyorum. ama yapılan araçların her yıkamadan sonra pasta ciladan çıkmış görüntüsüne kavuştuğu gözle görülüyor. Yaptıran memnun kalan kalmayan herkesten bu konuda fikir alabilirim.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşyerinde bir arkadaşımız yaptırmış aracını sıfır aldığında. Çok memnun, küçük çiziklerin hiç oluşmadığını, ufak sürtmelerin sadece ıslak bezle silerek tamamen çıktığını anlattı. O vesile ile biraz araştırmıştım. Aracım eski olmasa düşünürdüm. Çünkü zaten kaliteli boya koruma fiyatları neredeyse o civarlarda. Ve bu boya korumalar en ufak şeye bile garanti veremiyorlar.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sene duyduğumda biraz araştırmıştım. Aklımda kalan notlar:

- Uygulama öncesi boyanın kusursuz olması gerekiyor. Dolayısıyla önce komple pasta cila ile verniği biraz alıyorlar. Sonra uygulama yapılıyor.
- 5 yıl garantinin bazı şartları var sanırım. Her yıl kontrol ve gerekirse bakım yapılıyor.
- Netten okuduğum yorumlarda memnun kalıyor yaptıranlar. Boyanın sürekli cilalı gibi durduğunu söylüyorlar.

Uygulamayı yapan yer sayısı bildiğim kadarıyla az. Benim bildiğim İstanbul'da bir yer var (başka yerler de vardır elbette) . Formula 1'den tanınan bir markanın bayisi.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
maliyeti ne kadar ki bu işin bizim burada 1500 tl diyorlar pasta cila sonrası aracın üzerine wax sürer gibi bir madde sürülmüyor mu yoksa boya tabancasıyla mı yapılıyor

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben kendim alıp yapıyorum :D

sadece 1 araçlık ürünün maliyeti 70TL civarı. Ama 5 sene durmuyor, ilk seneden sonra yenileme istiyor.

c-coat diye aratabilirsiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=X9pvhqHskF4

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendim alıp yapıyorum :D

sadece 1 araçlık ürünün maliyeti 70TL civarı. Ama 5 sene durmuyor, ilk seneden sonra yenileme istiyor.

c-coat diye aratabilirsiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=X9pvhqHskF4

abi senede 70 lira para değil ki. Sürekli pasta ciladan çıkmanın verdiği görüntüyü verecek ve boyayı koruyacaksa canını yirim ben öyle uyulamanın, yaparın vallahi :D

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
detailing türkiye sitesine bakın, ürünler genelde sanalpazarda satılıyor, ordan da aratabilirsiniz.

Ancak uygulama sabır ve dikkat gerektiriyor, bazı püf noktaları var.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alper abi polisaj makinasıylamı uygulanıyor ?
anlatma şansın varmı netten baktım pek detaylı bilgi yok.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
detailing türkiye sitesine bakın, ürünler genelde sanalpazarda satılıyor, ordan da aratabilirsiniz.

Ancak uygulama sabır ve dikkat gerektiriyor, bazı püf noktaları var.

hemen üye olayım abi o ilk görüntü 5 yıl değil 6 ay kalsın bana yeter:)

alper abi polisaj makinasıylamı uygulanıyor ?
anlatma şansın varmı netten baktım pek detaylı bilgi yok.

yukarıdaki adam pamuk tarzı bişeyle uygulamış polisaj işini bende merak ettim