Seramİk boya kaplama

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yok polisaj makinası gerekmiyor, ama şöyle, eğer araç eskice ise veya çok kullanılmış ise boyanın arındırılması gerekiyor, bu yüzden önce makina ile pasta geçilmesi tavsiye ediliyor.

Ürünü sürmeden çok iyi temizlenmesi gerekiyor kaportanın, izopropil vs benzeri şeyler kullanılması gerekiyor, çok çok kuru olması gerekiyor, tozsuz ortam gerekiyor. Sonrasında uygulama çok zor değil. Genelde birlikte pamuklu pedler veriliyor, bunlara her panel için 3-4 damla damlatıp, tüm panele gezdirip 2 farklı mikrofiber bez ile parlatıyorsunuz.

aykutatik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alırken seramik kaplama yaptırdım bugün kuş pisliği vardı alıyım dedim ıslak mendil vardı elimin altında onunla sildim.arkasındanda mikrofiber bezle kuruladım silgiğim yerde çizikler oluştu servisi aradım getir bakalım dediler müsait olamadığım için götüremedim.yarın götürücem bakalım ne diyecekler.neticeyi paylaşırım.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arabayı alırken seramik kaplama yaptırdım bugün kuş pisliği vardı alıyım dedim ıslak mendil vardı elimin altında onunla sildim.arkasındanda mikrofiber bezle kuruladım silgiğim yerde çizikler oluştu servisi aradım getir bakalım dediler müsait olamadığım için götüremedim.yarın götürücem bakalım ne diyecekler.neticeyi paylaşırım.

kuş pisliği öyle bir illet ki verniği de deliyor boyayı da,,, seramik kaplama, teflon kaplama ne kaplarsanız kaplayın 5-6 saat geçti mi mahvediyor ortalığı

aykutatik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun servise gittim sagolsunlar hemen ilgilendiler birde kus pisligine sadece su dokmemi soylediler.servisteki arkadas abi boyanin ustunde pislik isterse 3ay kalsin banamisin demez suyu yiyince akar gider hic zarar vermeden dedi seramik kaplamanin ozelligi bu boyaya bisy yapamaz dedi 5yilda garantisi oldugunu hatirlatti;))

Sent from my iPhone using Tapatalk

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç içinde bir şişe su bulundurun, yazın zaten iyice ısınır, dökünce servisteki elemanın dediği gibi akıp gider.

alitufekci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seramik kaplama kandırmacası

williams marka seramik kaplama yaptırdım yetkili bayide ve 5 yıl garanti verdiler. Siyah aracımı içme suyu ile yıkadım su lekeleri oluştu ki seramik kaplamadan daha öncede yıkıyordum ve kurulamıyordum böyle birşey oluşmamıştı. İlgili servise gittim bayanın dediği dikkat edeceksiniz kurulamanız lazım kendisine daha öncede yıkadım ancak böyle bir sıkıntı olmadı seramik kaplamadan sonra oldu dedim sadaka gibi bir defaya mahsus gidereceğini belirtti bir daha olursa olmaz dedi. özellikle söyledim sitelerinde dahi asit yağmurundan bile korur şeklinde yazdığını ancak hiç bir sonuç alamadım. Kısacası seramik korumayı benim korumam gerektiğini ifade ettiler. 1100 lira verdim inanın bin pişmanım sizde bu tür yalanlara kanmayın gidin boya koruma yaptrın. Öyle çizilmeyi engeller vb yalan iki laflarından biri kuş pisliğine karşı koruma sağlar zaten kuş pisliği hiçbir araçta 1-2 günden fazla kalmaz araç sahibi kendi bile siler.

RC0337

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
williams marka seramik kaplama yaptırdım yetkili bayide ve 5 yıl garanti verdiler. Siyah aracımı içme suyu ile yıkadım su lekeleri oluştu ki seramik kaplamadan daha öncede yıkıyordum ve kurulamıyordum böyle birşey oluşmamıştı. İlgili servise gittim bayanın dediği dikkat edeceksiniz kurulamanız lazım kendisine daha öncede yıkadım ancak böyle bir sıkıntı olmadı seramik kaplamadan sonra oldu dedim sadaka gibi bir defaya mahsus gidereceğini belirtti bir daha olursa olmaz dedi. özellikle söyledim sitelerinde dahi asit yağmurundan bile korur şeklinde yazdığını ancak hiç bir sonuç alamadım. Kısacası seramik korumayı benim korumam gerektiğini ifade ettiler. 1100 lira verdim inanın bin pişmanım sizde bu tür yalanlara kanmayın gidin boya koruma yaptrın. Öyle çizilmeyi engeller vb yalan iki laflarından biri kuş pisliğine karşı koruma sağlar zaten kuş pisliği hiçbir araçta 1-2 günden fazla kalmaz araç sahibi kendi bile siler.

Dediğiniz patronumun aracındada var ister istemez leke kalıyor ve kurulamak istiyor siz pasta cila yaptığınızda su tutunamadığı için kayıp giderkez seramik kalplama bu özelliği içinde barındırsada bakımı size ait ama büyük cizikleri en aza indirmesi mükemmel bir işlev