serıt ayrılma ıkaz

• Konuyu başlatan coco
  • Başlangıç tarihi

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: serıt ayrılma ıkaz

TOGI link' Alıntı:
Gelsede yolu yada tabelayı göremez :)
görsede fazla dayanmaz kendi kendine bunlar tabelaya göre gitmiyor ben niye bunlarla uğraşayım der ve kafayı yer 005hihih
düşünsenize araç tabela işaretine göre hızı düşürüyor sen hayırdır bilader dersin basarsın pedala blahhh

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Türkiye'de şerit olayı pek düzgün olmadığı için hiçbir donanım paketiyle yada extra olarak şerit ikazı alınmıyor. Hatta Opel Eye'da aynı şekilde tabelalarımızın üstün kalitesi nedeniyle ülkemizde sunulamıyor.

+1

Geçenlerde tavan lambasının olduğu kısmı söktüğümde boşta duran soketler olduğunu gördüm ki tahminen şerit takip ve levha tanıma özelliğinin iptal edilen donanımlarıyla ilgililerdi.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2939.msg63975#msg63975 date=1322832323]
Türkiye'de şerit olayı pek düzgün olmadığı için hiçbir donanım paketiyle yada extra olarak şerit ikazı alınmıyor. Hatta Opel Eye'da aynı şekilde tabelalarımızın üstün kalitesi nedeniyle ülkemizde sunulamıyor.

+1

Geçenlerde tavan lambasının olduğu kısmı söktüğümde boşta duran soketler olduğunu gördüm ki tahminen şerit takip ve levha tanıma özelliğinin iptal edilen donanımlarıyla ilgililerdi.
[/quote]

Niye söktün Tolga ?

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2939.msg63975#msg63975 date=1322832323]

+1

[/quote]

Ayrıca boş soketler sunroofla ilglide olabilir

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tavandaki lamba, sensörler ve alarmın olduğu 3 plastik levha birbirlerine temas edecek şekilde monte edilmiş; kaba asfaltta bazen cızırtı yapabiliyordu merak edip söktüm kolayca çıkıyor zaten.

Parçalar birbirine temas ettiği için titreşimli yolda haliyle ses oluşuyor, söküp temizledikten sonra aralarına ince kağıt tabakaları sıkıştırıp geri taktım ses gitti, bu arabaların çıtırtılarının çoğu kalitesizlikten değil eneteresan bir düşüncesizliğin eseri; yani en kaliteli parçaları kullan ama bunları birbirine daya; haliyle titreşimde ses oluyor.

Soketler camdaki ekrandan geliyor gibiydi o yüzden kamera olabilir diye düşünmüştüm ama sunroof da olabilir pekala.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki arkadaşlar niçin LBS yani lastik basınçları kontrol sistemi yok araçlarda. Bence çok yararlı bir özellik. Golf6 Highline da bile var. Bile diyorum hani ben dahil VW nin donanımı zayıf diyoruz ya  :)

Ayrıca araçlarımızda UZUN FAR ASISTANI var. Bunun için basitte olsa bir kamera/sensör olmalı. Opel Eye için gerekli olan kamera farklı mı acaba? Yani şunu anlamaya çalışıyorum; Opel eye için gerekli hardware varda software mi yok?

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
bu sistem var ama aktif değil diye biliyorum ama emin değilm

O zaman aktif etmek için ne yapabiliriz çalışmalara başlamak lazım  ;D

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Aktif edebilirseniz sanirim opel turkiye  size bi ödülde verir.

Adamlar H kasaya sonradan ESP takıyor, yağmur, far sensörü takıyor.

Olan bir şeyi aktif etmek fazla zor olmasa gerek.  ;)