Servis sonrası motor arızası

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servis sonrası motor arızası

İnşallah dediğin gibidir ama ben nedense inanmıyorum işlerin böyle yürüdüğüne...

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burası türkiye kardeşim... bu direksiyon değişim olayı gerçektir...  isterseniz irtibat numarıda veririm... sanırım şimdi mahkemelikler....

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun . servislere güvenmemek lazım şahsen benzeri başıma geldi bu nedenlede bakıma goturdugumde arac basında beklıcem ızlıcem olanı bıtenı baska care yok .

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim parça yurtdışından gelmiş. Tam olarak egzos egr valfiymiş. Bu parça hakkında bilgisi olan var mı ? internette arattım ama astra j lerde böyle bir parça görünmüyor. Neresindedir bu ne işe yarar. yarın servise gidicem takıcaklar.

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 Dostum araç başında bekleyelimde almıyorlar ki içeri, bekleme salonu var orada bekletiyorlar. aslında bende aracın başında durmak istiyorum ama malesef imlan dahilinde görünmüyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Levent1982 link' Alıntı:
Benim parça yurtdışından gelmiş. Tam olarak egzos egr valfiymiş. Bu parça hakkında bilgisi olan var mı ? internette arattım ama astra j lerde böyle bir parça görünmüyor. Neresindedir bu ne işe yarar. yarın servise gidicem takıcaklar.
egr valfinin amacı  motordan çıkan egzos gazındaki yanmamış oksijeni ayrıştırıp tekrardan silindire gönderip yakıt ekonomisi ve performans artışı sağlamak emisyonunu düşürmektir,ama astra j kasada varmı hiç bir bilgim yok.

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birde şunu anlamıyrum bu parça bozulduğunda arıza lambası yanmaz mı ? Nasıl iş bu ya..

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Levent1982 link' Alıntı:
Birde şunu anlamıyrum bu parça bozulduğunda arıza lambası yanmaz mı ? Nasıl iş bu ya..
normalde yanması lazım egr valfi arıza yaptığında motor arıza ışığı yanar ,aslında arıza değil kirlenmeden dolayı olur buda servisin işine kolay olan değişim ile giderilir ama temizlik yapıldığında yeni parça takmaya gerek kalmaz.

Levent1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın arıza lambası neden yanmıyormuş. ևünkü egr valfi falan bozuk değilmiş. geçen hafta aracı götürdüm parça değişti.fakat arıza geçmedi yine yapmaya devam ediyor. bugün artık aradım birazda sert konuştum öğrendim ki bu o seri araçlarda kronik bir arızaymış ne yapmaları gerektiğini onlarda bilmiyrmuş. hatta servisin elindede sıfır bir araç varmış ve aynı sorun ondada varmış. benim 2 kere egr valfi ni değiştirmede tamamen hikayedenmiş. maksat zaman kazanmak. parça değişeceği halde sorunun çözülmeyeceğini onlarda çok iyi bildikleri halde oyalanmış durmuşuz. Bugün konuştuğum bayan ne yapılması gerektiğini servisinde bilmediğini bunun için bi 3-4 hafta zaman istediklerini söyledi. yani yine oyalıyolar. nasıl bir yol izleyeceğim hakkında hiç bir bilgilm yok. genel müdürlüğü aradım onlarda hiç birşey bilmiyormuş gibi davranıyorlar. sizce ne yapmalıyım? nereye başvurmalıyım ?
  Aracın sesinin videosunu cektim aksama yuklucem dinleyip, sorunun sizde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.