servise gitmekten bıktım

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım opel vectra cd 1998 model 105 binden ilk sahibi bir akrabamdı çok temiz kullanırdı hiç değişeni olmadı fazla kullanmazdı ama araba hep yattı 65 binde ben aldım aracı 3 yıl oldu araç servisten hiç çıkmıyor ya bu serviste bi yamukluk var yada araçtan yana şansım yok ne yapacağım ben sürekli masraf 3 ay önce servisten çıktı güzel oldu araç 1 ay sonra araba hararet yaptı servise gittim aküye giden bir kabloydu sanırım özelliğini yitirmiş ve kaldıramadığı için olmuş onu değiştirdiler düzeldi 60 tl sanrım bayıldım çıktım 15 gün sonra en son araç çekiş problemi çıktı başıma yokuşlarda çekmiyor gibi basıyorsun gitmiyor gazdan çek ayağını tekrar bas düzeliyor klima açarsan zaten hayatı iyice kayıyor aracın perşembeden beri araç serviste :) bugün alacağım aradığımda buji dediler daha yeni değiştirdiler garantideen değişti test yapıyoruz dediler bakalım ne olacak şimdi bana ya istanbul avrupa yakasında güzel opel tamircisi söyleyin sağlam olsun yada diyin ki en iyisi servis devam ??

birde serviste ki çocuğa klima açınca iyice düşüyor dediğimde araç eski hiç bir zaman eskisi gibi olmaz eskisi gibi olmasını istediğinde çok masraf yaparsın dedi

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Çok yatan araba gerçekten iyi olmuyor. Her şeyi orjinal olduğundan, çürümüş ve paslanmış oluyor. Bu yüzden masraf açma olasılığı gerçekten fazla..
2. kesinlikle ustanı değiştir. Çekiş problemini bujiye bağlayan ustayı ilk defa görüyorum. Tamam bujide etkiler ama öncelikle düşük devirde kekinme, tekleme, patırdılı çalışma yapar.
3.öncelikle aracınız da motor arıza ışığı yandımı ? (patlak olabilir) tech2 cihazına bağlatın. sensörlerden arıza kaydı var mı bakılsın.
4.bana sanki egzantrik devir sensörü arızası gibi geliyor. aracınız 4500 deviri geçiyor mu ?
5.Aracınız hararet yapmamıştır diye tahmin ediyorum.Aküden motora giden şase kablosu zayıfladığından göstergeler sapıtıyor. Başıma gelmişti. Eğer sıcaklık yükseldiğinde, suyunuz eksik değil ve fanınız çalışıyorsa kafanıza takmayın.
6. araçta LPG var mı ? LPG varsa benzinde de aynı problemleri yaşıyor musunuz ?
7. ayağınızı gazdan çekip tekrar bastığınızda çekiş düzeliyor mu ? Burayı biraz daha açarsanız daha iyi olur.
8. Temiz ve bakımlı olan vectra B piyasada ki coğu yeni modelli arabadan daha iyidir.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla insanı canından bezdirir bu ustalar. Bence iyi bir usta bulun, benim gittiğim ustaya saab için İstanbul dan gelen vardı, İstanbul da boş yere fazladan para vereceğime basar gelir Ankara da ehil ustaya yaptırırım diyordu adam.
Benim 98 Astra da klima da öyle bayılma vs yoktu bu arada. Araç 101 beygir X16XEL motor.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
2000 motor ve üstü vectra larda tesisat sorunu kronik. Özellikle vectra larda tesisat yenileme işi yapan birine elden geçirtirsen ciddi anlamda rahatlarsın. Çalıştığım yerde bulunan oto elektrikçisine sürekli geliyor isim yapmış sanayide başka kimse bulaşmıyor cesaret edemiyorlar ellerinde kalır diye. 1.6 lardan hatır için görmedim.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araçtan bende de var. cok sükür sanayi yüzü göstermedi. bu da şans işi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 Vectra ile sorun yaşayan biri olarak, 2.0 veya 2.5 almanı tavsiye ediyorum. İntahar etmek için sebebin olur :D Şaka bir yana Opel Tech'e götür arabanı, bakımdan bakıma servise gidecek hale getirirler arabanı.

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumlar için teşekkür ederim, aracım servisten çıktı yeni değişen bujiler tekrar değişti ve aracın çekiş problemi düzeldi ama klima açıldıgında rolantide zorlanıyor ve bazen stop edecekmiş gibi oluyor ve bide ara ara benzin kokusu geliyor arax lpgli benzin hiç azalmıyor nyse ben ustayı degiştireyim dicem ama ben opelin kendi sevisine gidiyorum yine de değiştircem bi kere